WhatsApp

WhatsApp čeká nepopulární změna. Záloha konverzací zdarma brzy končí

  • Záloha dat na WhatsAppu přestane být neomezená
  • Začne se řídit dle pravidel Google Disku, musíte na něm mít tedy dostatek místa

Pokud používáte bezplatnou zálohu dat na WhatsAppu, asi byste měli zpozornět. Tato záloha účtů a zpráv, včetně dat o volání či posílání souborů, běží na cloudových službách společnosti Google. Ta však přikročí k nepopulárnímu opatření a zálohu zpoplatní.


Nepřehlédněte: Nová funkce ve WhatsApp zajistí maximální bezpečnost. Jak ji zapnout?


Záloha na WhatsAppu

Co to znamená v praxi? Pokud si zálohujete data v rámci aplikace WhatsApp, budete si muset zkontrolovat stav svého Google Disk účtu.

Zálohy, ať už jsou sebevětší, se budou nově ukládat do vašeho osobního úložiště. Musíte tedy počítat s tím, že se vám veškeré zálohy nemusí k vašim datům vejít.

Google bezplatně nabízí všem registrovaným uživatelům 15 GB na svém cloudovém úložišti. Není to moc, nicméně díky tomu prakticky každý může zálohovat a obnovovat svá data.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Máte dostatek místa?

Jinak platí, že za 100GB úložiště zaplatíte 59 korun měsíčně, za 200GB 79 korun měsíčně a za nejvyšší tarif s 2TB místem dáte 299 korun za měsíc.

Již během prosince 2023 dojde k první vlně ukončení bezplatných záloh na Googlu. Nepůjde však o jednorázovou akci, průběžně dojde k ukončení tohoto benefitu koncem roku 2024.

Pokud hodně lpíte na své záloze dat z WhatsAppu, doporučujeme zkontrolovat, kolik místa vám zbývá na Google Disku a popřípadě se na nové pořádky vybavit.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash zdroj: Google

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Nevím, proč píšete jen i předplatném 59 Kč měsíčně a neuvedete také informaci o ročním předplatném, které vyjde v přepočtu o něco levněji.

Comments are closed.