WhatsApp

Nová funkce ve WhatsApp zajistí maximální bezpečnost. Jak ji zapnout?

  • WhatsApp zavádí funkci, která umožní skrýt IP adresu
  • Dostupná je již nyní jak pro Android, tak pro iOS

Aplikace WhatsApp od společnosti Meta oznámila novou funkci, která je dostupná pro všechny uživatele iOS a Androidu. Přímo v nastavení aplikace si totiž můžete zvolit, zda chcete skrýt vaši IP adresu.


Nepřehlédněte: WhatsApp pracuje na nové bezpečnostní funkci. Jméno a profilové fotky budou mnohem důležitější


WhatsApp ochrání vaši IP adresu

Již v červnu Meta oznámila pro WhatsApp nečekanou novinku, a sice možnost ztišit neznámé volající. Tvůrci se chlubí tím, že tato funkce pomáhá chránit uživatele nejen před nežádoucími kontakty, ale také před kybernetickými útoky a spywarem.

Nyní WhatsApp přidává další novinku, a sice funkci ochrany IP adresy. Pokud si tuto funkci aktivujete, kdykoliv když budete s někým telefonovat, druhá strana nebude moci získat informace ohledně vaší IP adresy. Tento citlivý údaj totiž bude šifrován prostřednictvím serverů WhatsAppu.

IP adrea je v informatice číslo, které jednoznačně identifikuje síťové rozhraní v počítačové síti, která používá IP protokol. Slouží primárně k rozlišení síťových rozhraní připojených k počítačové síti, ať už jde o počítač, mobil nebo jiný přijímač.

Jak tuto funkci ve WhatsAppu aktivovat? Zamiřte do Nastavení => Soukromí => úplně vespod Pokročilá nastavení a pak Chránit IP adresu během hovorů.

WhatsApp nastavení IP adresy
Zdroj: FONETECH.CZ

Další novinky

Jak už zaznělo, jde o jednu z několika nedávno ohlášených funkcí. Jednou z velkých novinek je také takzvané Uzamčení chatu, jehož cílem bude pomoci uživatelům chránit jejich „nejintimnější konverzace“ před zvědavýma očima tím, že je opatří heslem a uloží do samostatné složky.

Vítanou novinkou ve WhatsAppu budou bezesporu i nové mizející hlasové zprávy, které umožní sdílet hlasové poznámky s jistotou soukromí, protože druhá strana nebude mít šanci hlasovky ukládat či přeposílat.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Meta

Total
0
Shares