WhatsApp

WhatsApp chystá další novou funkci. Důležitá je hlavně kvůli vaší bezpečnosti

  • Vedení WhatsAppu přinese další novou funkci
  • Ta umožní uživatelům sdílet hlasovky, které hned po přehrání zmizí

Extrémně oblíbená aplikace WhatsApp v poslední době přidala několik zajímavých funkcí. Jednou z nich jsou bezesporu nové mizející hlasové zprávy, které aktuálně unikly v rámci beta verze. Pokud někdo z vás používá nefinální verzi chatovacího klienta, novinku již může používat.


Nepřehlédněte: Na některých telefonech přestane fungovat WhatsApp. Důvodem je starý systém


WhatsApp se zlepšuje

Nová funkce mizejících hlasových zpráv funguje stejně jako v minulosti představené mizející textové zprávy, informuje server WABetaInfo. Podle dostupných informací je novinka dostupná v rámci bety 2.23.21.15 nebo 2.23.22.4 pro Android a 23.21.1.73 pro iOS.

Díky nové funkci je vlastně možné sdílet hlasové poznámky s jistotou soukromí, protože druhá strana nemá šanci hlasovky ukládat, přeposílat či kamkoliv exportovat. Funkce přehrát pouze jednou je více méně stejná jako možnost nechat po určité době zmizet klasickou textovou zprávu nebo obrázek.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

V oblasti zabezpečení dělá WhatsApp opravdu velké pokroky, implementoval též end-to-end šifrování nejen do zpráv, ale také do hovorů a videohovorů. Kromě toho výrazně protežuje dvoufaktorové ověření a bojuje proti kradení profilů.

Další novinka

O službě WhatsApp se v posledních době psalo také v souvislosti s novou funkcí, které se mnozí nemohli dočkat – umožňuje totiž sdílet s přáteli až 60sekundové videovzkazy.

Vývojáři připravují také zásadní redesign pro Android a iOS a na cestě je i podpora chytrých hodinek, a to jak těch s Wear OS, tak Apple Watch s watchOS.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares