WhatsApp

Na některých telefonech přestane fungovat WhatsApp. Důvodem je starý systém

  • Řada uživatelů může přijít brzy o WhatsApp
  • Aplikace totiž ukončí podporu na telefonech s neaktuálním systémem

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp přestane od října fungovat na některých chytrých telefonech. Výjimkou nebudou ani starší, ale stále hodně rozšířené iPhony od Applu. Důvodem, proč WhatsApp na mobilech přestane fungovat, je zastaralý systém.


Nepřehlédněte: Předpokládá se, že je konec: Indická sonda se neprobudila. Misi na Měsíci ukončily teploty minus 238 stupňů


WhatsApp přestane fungovat

Děje se to s železnou pravidelností a 24. října letošního roku se to bohužel stane znovu. Zahraniční média informují, že WhatsApp ukončí podporu dalších chytrých telefonů. Po několika měsících nás tak čeká další zásadní čistka, a aniž bychom chtěli nějak strašit, mnoho uživatelů to zabolí.

Konec podpory se oficiálně týká všech zařízení s operačními systémy Android 4.1 a iOS 11 či staršími. Podle společnosti Meta, pod kterou aplikace spadá, je hlavním důvodem této dělící čáry zastaralost zmíněných verzí systémů, které už nevyhovují bezpečnostním standardům – jsou zranitelnější vůči útokům hackerů a malwaru.

„WhatsApp ukončuje podporu starších verzí, aby aplikace mohla využívat nejnovější bezpečnostní funkce a poskytovat co nejlepší uživatelský zážitek. Umožní to také vývojářům zaměřit se na nové funkce pro většinu uživatelů s novějšími verzemi operačního systému,“ uvedli zástupci sociální sítě.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

O podporu přijdou i iPhony

Vývojáři doporučují aktualizovat operační systém telefonů na co nejnovější verzi, pokud to půjde – v opačném případě může mít WhatsApp problémy i na modernějších telefonech. Stejně tak doporučují majitelům starších mobilů se zmíněnými verzemi operačního systému, aby si své důležité konverzace zazálohovali, jinak se k nim už nemusí dostat.

O tom, že se blíží konec podpory, budou uživatelé včas informováni. „Než ukončíme podporu vašeho operačního systému, předem vás upozorníme v aplikaci a několikrát vám připomeneme, abyste provedli aktualizaci,“ uzavřeli experti.

Seznam telefonů, které přestanou aplikaci WhatsApp podporovat, není zatím znám, ale pravděpodobně bude zahrnovat telefony od společností Apple, Samsung, Motorola, LG a dalších. Naposledy vývojáři odepsali 49 telefonů.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Beboom, Gearrice

Total
0
Shares