iPhone 14

Zapomeňte na iPhone 13. Takhle fantasticky má vypadat iPhone 14

  • Přestavení řady iPhone 13 je proběhne už 14. září
  • Apple novinky vylepší pouze v mezích zákona
  • To pravé ořechové má však přijít s iPhonem 14

Apple má oproti androidové konkurenci jednu ohromnou výhodu, vlastně dvě: 1) má loajální zákazníky. Ne, nesmějte se, je to skutečně tak. 2) může si dovolit to, co jiní výrobci nesmí. Nemusí se hnát za inovacemi a světe div se, ono to funguje! iPhony prodává jak na běžícím pásu. Člověk nepotřebuje být génius, aby pochopil, že marketing “jabko” prostě umí.

Ať je to jak chce, mobilní telefony každoročně prodává jak na běžícím pásá a často prorokovaný konec; ať už kvůli nedostatku inovací, kritizovanému výřezu nebo nepříliš “topkových” fotoaparátech, ne a ne přijít.


Nepřehlédněte: Apple ukáže nový iPhone 13 už příští týden


iPhone 14
Další povedený render má na svědomí RendersbyIan

iPhone 13 bude sázka na jistotu

A v tomto duchu bude s největší pravděpodobností už za týden představí nejnovější iPhone 13. Bude oproti iPhonu 12 lepší? Jak se to vezme: ano i ne. Design zůstane stejný, dočkáme se (snad) menšího výřezu displeji, vybavenější Pro varianty nabídnou rychlý 120Hz LTPO panel a mezigeneračně malinko povyskočí i možnosti focení.

Otázka: bude to stačit? Odpověď: papírově se oproti předchozí generaci zase tak moc neděje, ale podle aktuálních predikcí v souvislosti s markantním navyšováním výroby a zapojením nových partnerů v rámci dodavatelského řetězce to vypadá, že Apple i tak počítá, že letošní prodeje budou doslova enormní.

iPhone 14 má být “jiné kafíčko”

Zatímco letos se jablečný brand drží hodně při zemi, v příštím roce prý do toho pořádně praští, jak aktuálně avizuje server PhoneArena a odvolává se přitom hned na několik zdrojů, mimo jiné i populárního tipéra Jona Prossera. Co bude jinak? Zaprvé, iPhone 14 dostane periskopový objektiv.


Čtěte také: iPhone 13: za přelomové funkce si připlatíte (přehled)


Jeho čočka má fungovat na podobném principu jako periskop na ponorce. Světlo vstupuje do předního prvku a je pak odraženo o 90 stupňů sklopným zrcátkem. Dál nemá cenu zbytečně zacházet do podrobností. Apple chce zkrátka lepší fotoaparát, kvalitní vícenásobné bezztrátové přiblížení, a tohle může být cesta, jak konečně všem křiklounům zalepit pusu.

Titanové tělo, zmizí výřez

O titanovém rámu se mluvilo i v souvislosti s letošními iPhony, ale jak to nakonec dopadne, se dozvíme za týden. V tento okamžik je však mnohem důležitější to, že pokud to neklapne letos, za rok u iPhonu 14 určitě. A aby těch novinek nebylo málo, Apple se údajně odhodlá k dalšímu velkému kroku: zbaví se výřezu v displeji.

Total
19
Shares