Apple iPhone 13

iPhone 13: Satelitní volání pouze pro vyvolené, SMS jen někde

  • iPhone 13 má podporovat satelitní komunikaci
  • Přes družice bude možné si zavolat a odesílat SMS
  • Tato vychytávka však nebude pro každého

iPhone 13 se stal předmětem debat v podstatě ihned po premiéře stále aktuální modelové řady iPhone 12 vloni na podzim. Ta zákazníky lákala na nepatrně pozměněný design s ostřejšími konturami, vylepšené funkcionality, a co je vlastně vůbec nejdůležitější celkem čtyři telefony: maličký iPhone 12 Mini, klasickou “dvanáctku” a vybavenější dvojici iPhonů 12 Pro a Pro Max.

iPhone 13 umí volat i bez signálu

Stejně jako vloni se i letos dočkáme čtveřice novinek, které sice nabídnou stejný “loňský” vzhled, ale přesto bude pár věci jinak: a) rychlejší a úspornější LTPO OLED displej s kmitočtem 120 Hz, b) vylepšené fotoaparáty, c) vyšší výkon a d) podpora satelitní komunikace. A u té se na chvíli zastavíme.


Nepřehlédněte: Apple předstihl Samsung a je třetím největším prodejcem smartphonových čipů


iPhone 13 Pro
iPhone 13 Pro | foto: LetsGoDigital

Poslední dobou často skloňované téma totiž budí rozpaky. Na jednu stranu Apple se satelitním voláním a odesíláním textovek bez potřeby mobilního signálu počítá, na tu druhou s implementací váhá a pakliže se k ní přece jen odhodlá, má být dostupná pouze ve vybraných regionech.

Nepůjde však o “sranda” funkci

Z toho plyne jediné: běžný český smrtelník se k nové funkci nejspíš ani nedostane. A i kdyby ano, ne v takovém rozsahu, jak by ho možná napadlo. Podle toho, co nyní prolátlo na internet, má kalifornský gigant na stole několik možných scénářů. Jedním z nich je např. aktivace pouze v nouzovém (SOS) stavu, dalším je využití v krizových scénářích, tj. přivolání rychlé záchranné služby např. přes iMessage atd.

Total
15
Shares