Google YouTube

YouTube v Česku nasadí nejotravnější reklamy. Potrvají 30 sekund a nepůjde je přeskočit

  • YouTube opět přitvrdí
  • Brzy nasadí další reklamy

Když to nejde silou, tak to půjde ještě větší silou. YouTube zkouší hranice, kam až může zajít. Dokládá to oznámení na oficiálním webu, kde firma oznámila, že ve své populární videoslužbě zavádí 30sekundové nepřeskočitelné reklamy. Jde o další krok, který má uživatele dotlačit k tomu, aby si pořídili předplatné Premium.


Nepřehlédněte: Vědci objevili druhou planetu Zemi. Spíše než ráj ale připomíná peklo


YouTube zařadí „třicítku“

Mohlo by se zdát, že se YouTube poslední dobou chová jako slon v porcelánu, ale je tomu přesně naopak. Společnost už řadu měsíce pečlivě experimentuje a upravuje svůj reklamní systém v neprospěch běžného konzumenta obsahu. Jako odrazový můstek vývojářům slouží televizní aplikace, do které nově přibudou nepřeskočitelné spoty o délce 30 sekund.

„Stále více diváků se na YouTube dívá na největší obrazovce ve svém domě,“ řekl generální ředitel YouTube Neal Mohan a označil tento trend za „seismický posun“ ve způsobu, jakým lidé sledují videoobsah. „Diváci – zejména ti mladší – již nerozlišují mezi druhem obsahu, který sledují. Když zapnou televizi, chtějí mít na jednom místě vše, co mají rádi – od svých oblíbených tvůrců přes filmové trháky až po fotbal. A to vše najdou na YouTube.“ Mohan, který dříve zastával funkci produktového ředitele YouTube, nastoupil na místo ředitele poté, co na začátku tohoto roku odstoupila Susan Wojcicki.

YouTube
Zdroj: Christian Wiediger / Unsplash

Kdo používá Adblock, tomu se video nespustí

Další oznámenou novinkou jsou reklamy, které se začnou přehrávat při pozastavení videa. V tomto případě se má naštěstí jednat pouze o vyskakovací bannery, které bude možné zavřít pomocí televizního ovladače. Zástupci YouTube zatím neprozradili, kdy společnost tyto změny zavede, ale reklamám se prostě nevyhneme.

Cíl firmy je jasný – kdo nebude chtít sledovat ve videích otravné reklamy, měl by přejít na placenou alternativu YouTube Premium. Před nedávnem vyšlo najevo, že společnost bude nemilosrdně potírat blokátory reklam. Během přehrávání videa se již některým uživatelům začalo zobrazovat vyskakovací okno informující, že „blokátory reklam nejsou na YouTube povoleny“.

V tuto chvíli se zdá, že test je omezený a netýká se všech uživatelů, ale už dopředu napovídá, že Adblockům zvoní hrana.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes / Unsplash, zdroj: YouTube, Variety

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. Bez adblocku na youtube a celkově na internetu ani ránu. Kdyby ty reklamy nebyly tak toxické a vlezlé, lidé by je mnohem více tolerovali. Postupně se i z evropského internetu začíná stávat ten americký (a tomu jsme se už na přelomu tisíciletí smály, že tam je více reklam než obsahu – tehdy ještě ve formě směšných bannerových oblastí). Vždy když adblock nefunguje, tak významně sledování youtube omezím a tuším že nebudu sám. Tvůrci se dají podpořit napřímo, reklamy jsou k ničemu. Ostatně i ten marketing na mě spíš plýtvá své prostředky, protože vnucená reklama mě vždy víc naštve, než že by k něčemu podpořila.

  2. Většina uživatelů odejde a odejdou i ti, co tam publikují. Půjdou tam, kde to není tak toxické pro uživatele. Jediný, kdo prohraje, bude youtube. Zase tolik obsahu, kvůli kterému by člověk musel platit jejich výpalné, tam zase není.

  3. YT si platím už nějakou dobu, kvůli problémům s adblockem, které způsobovaly zamrzání celého YT. Vzhledem k tomu že mi YT jede na pozadí neustále, tak se mi to vyplatí víc, než řešit potíže nebo poslouchat nevyžádaný obsah v podobě reklam.

  4. Prestal mi fungovat Vanced na mobilu, prestavam se na mobilu na youtube divat. Nemam problem s reklamou, ale ve chvili kdy mam pustene video ktere chci shlednout cele. Kdyby youtube daval reklamy na zaklade casu tak bych to bral, ale on cpe dve reklamy pred kazde video i kdyz to video pak neshlednu cele. Takze kdyz neco hledam a potrebuju video proklikat tak mi trva cca 15sekund nez se dostanu k videu ktere za 10s procvakam a jdu dal! Tohle vic nez zdvojnasobuje cas ktery potrebuju abych nasel to co me zajima a hledam. Typicky priklad treba jak nahodit na neco firmware. Neverim ze me youtube donuti prejit na premium! Kdyby bylo premium treba za 50kc tak verim ze k tomu premluvi vetsinu, ale 180kc mi prijde neadekvatni! Nekdo treba rekne ze to je nic, ale ja uz platim na patreonu nekolik sluzeb ktere opravdu chci podporit.

    1. Vanced musel skončit, jelikož Google je napadnul kvůli názvu aplikace. Mohu doporučit buď Vanced Extended, které sám používám nebo ReVanced. Fungují také s MicroG, takže je možné se zalogovat přes svůj profil.

  5. Dopadnou stejne jako prima s IPTV kde zakazali pretaceni reklam. Prakticky nikdo jejich stanice tam uz nesleduje, protoze duchodci tohle moc nepouzivaji.

Comments are closed.