Elektromobil

Xiaomi vyvíjí vlastní elektromobil, založilo firmu Xiaomi EV

  • Xiaomi založilo novou firmu Xiaomi EV
  • Ta bude pracovat na vlastních elektromobilech

Čínský výrobce smartphonů Xiaomi oznámil, že oficiálně založil společnost, která se bude soustředit na vývoj elektormobilů. Xiaomi EV, jak se subjekt jmenuje, zahájí svou činnost s 300 zaměstnanci a základním kapitálem 10 miliary jüanů (asi 1,5 miliardy dolarů).


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 Ultra dostane obří periskop a přímo brutální zoom


Xiaomi chystá vlastní elektrický vůz

Mnohé telefony Xiaomi mění svět mobilů, teď se firma chystá na svět automobilů. Pomoci ji k tomu má nově založená společnost Xiaomi EV stejně jako nedávná akvizice vývojářů Deepmotion, kteří se specializují na autonomní systémy řízení vozidel. Jestli se Xiaomi podaří prosadit i s vlastními autonomními vozidly, ale není vůbec jisté.

Apple vlastní iCar raději odpískal

Podobné, ne-li větší ambice měl například také Apple a pomoci mu k tomu měli špičky z oboru, především pak bývalí zaměstnanci Tesly. Vývoj vlastního auta iCar (Projekt Titan), ale cupertinský podnik po letech vzdal a rozhodl se jít trochu jinou cestou.


Nepřehlédněte: Ředitel v Huawei na odstřel: Řekl, že autopilot Tesly zabíjí lidi


Apple se nakonec spokojí s tím být dodavatelem své technologie autonomního řízení pro ostatní automobilky. Na tomto poli je ovšem velká konkurence. Na systémech autonomního řízení pracuje Google, velké množství velkých a zavedených hráčů z autoprůmyslu a nově také Huawei.

Zdroj náhledové fotografie: CHUTTERSNAP / Unsplash

Total
6
Shares