Tesla Model S

Ředitel v Huawei na odstřel: Řekl, že autopilot Tesly zabíjí lidi

  • Automobily Tesla zabíjejí lidi, řekl ředitel autonomních vozů v Huawei
  • O několik hodin později byl přesunut do týmu strategických rezerv

Kritizovat konkurenci se moc nevyplácí a už vůbec ne v případě, že jste šéfem vývoje autonomních vozů ve společnosti Huawei. Své by o tom mohl vyprávět Su Qing, ředitel oddělení produktů pro inteligentní řízení, který v jednom rozhovoru řekl, že automobily Tesla zabíjejí lidi. Na svůj výrok okamžitě doplatil.


Psali jsme: Elektromobil od Huawei ujede na jedno nabití až 1 000 kilometrů


Problémový autopilot

Ředitele oddělení produktů pro inteligentní řízení v Huawei Su Qing se jako vážený host zúčastnil konference World Artificial Intelligence Conference. Během své přednášky si ale nedal pozor na pusu a učinil kontroverzní komentář o vozidlech Tesla a jejich technologii ADS.

Qing řekl, že vozidla od velkých značek, jako jsou právě ty od Tesly, způsobují nehody a „zabíjejí lidi“, a to i v případě autonomního řízení. Dále doplnil, že Huawei usilovně pracuje na tom, aby nabídl technologie, které zredukují možné problémy a překonají příčiny, které jsou za nehodovost, pokud je autopilot aktivní, zodpovědné.

Asi není třeba zdůrazňovat, že pozdvižení bylo okamžitě na světě. O několik hodin později se Huawei Su Qinga rozhodl z pozice ředitele oddělení produktů pro inteligentní řízení odvolat a přeřadil ho do týmu strategických rezerv. V tomto případě tak platí ono pověstné mlčeti zlato a samozřejmě jde i o krásnou ukázku toho, jak vám nevhodný komentář dokáže zničit dlouho budovanou kariéru.

Muži se zabili v Tesle, když zkoušeli autopilota
Muži se zabili v Tesle, když zkoušeli autopilota

Pravdou nicméně je, že i když vozy Tesla patří k těm nejbezpečnějším na světě, není vyloučeno, že se při jejich řízení nemůže nikdo zranit nebo zabít. Zhruba v polovině dubna při vážné nehodě Tesly Model S v Texasu přišli o život dva lidé. Šlo o další nehodu, při které řidič aktivoval systém autopilot a nechal řízení na samotném autu, které to ale nezvládlo. Nebyli bohužel ani první a nejspíš ani poslední.


Psali jsme: Elektromobil Tesla rozběhá Cyberpunk 2077 i Zaklínače


Dočkáme se chytrého vozu Huawei?

Podnikat v oblasti samořídících vozů začíná podnikat také Huawei, který se snaží diverzifikovat ztráty způsobené americkou vládou v jeho podnikání v oblasti 5G a mobilních telefonů. V únoru agentura Reuters uvedla, že firma zahájila interní vývoj elektromobilů. Později rotující šéf podniku Eric Sü upřesnil, že Huawei nebude vyrábět vlastní elektromobily, ale uzavřel partnerství se třemi předními čínskými automobilkami, které ve svých inteligentních vozech využijí jeho pokročilé informační a komunikační technologie

Total
9
Shares