Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska

Elektromobil od Huawei ujede na jedno nabití až 1 000 kilometrů

  • Huawei se dohodl na spolupráci se třemi čínskými automobilkami
  • Vozidlo s jeho pokročilými technologiemi má nabídnout rekordní dojezd

Čínská společnost Huawei kvůli sankcím čím dál více sází na nové oblasti podnikání. Před nedávnem se zaměřila například na těžební průmysl a technologie pro chov prasat. A podnikat začíná také v oblasti samořídících vozů.


Psali jsme: Huawei přechází na chov prasat, kvůli sankcím USA


Elektromobil s logem Huawei Inside

V únoru agentura Reuters uvedla, že firma Huawei zahájila interní vývoj elektromobilů a že projekt hodlá oficiálně představit v letošním roce. Společnost tehdy vše popřela.

Nyní rotující šéf podniku Eric Sü upřesnil, že Huawei nebude vyrábět vlastní elektromobily, ale uzavřel partnerství se třemi předními čínskými automobilkami. Konkrétně se má jednat o Arcfox, Changan Automobile a Guangzhou Automobile. Všechny tyto společnosti ve svých budoucích elektrovozech využijí pokročilé informační a komunikační technologie mobilního gigantu. Po zapnutí infotainmentu řidiče na jejich přítomnost upozorní logoHuawei Inside“.

Že to Huawei s elektromobily myslí opravdu vážně, dokládá informace, že jen v letošním roce do vývoje technologií pro autonomní vozy investuje přes miliardu dolarů a s astronomickými investicemi počítá i v následujících letech.

Huawei Car
Huawei Car | foto: GizChina

Huawei pracuje autu s rekordním dojezdem na jedno nabití

Zatím se tedy elektrických vozů pod vlastní značkou Huawei nedočkáme. Přesto se má nejrychleji rostoucí segment automobilů na co těšit! Jeden z modelů, na kterém už Huawei s jednou z firem spolupracuje, se má pochlubit snovým dojezdem. Zazněl údaj tisíc kilometrů nepřetržitého autonomního řízení na jedno nabití baterií. Této vzdálenosti za běžných okolností nedosahují ani současná nejvyspělejší vozidla americké značky Tesla.

Elektromobil vychází velmi dobře ve srovnání s benzínem i naftou

Čínské technologické společnosti věnují elektromobilům v posledních letech čím dál větší pozornost, mimo jiné i kvůli silnému znečištění ovzduší v městech s vysokým počtem obyvatel. K dalšímu zpopularizování autonomních vozů do budoucna přispěje i know-how Huawei.


Psali jsme: Donald Trump zrušil výjimku Samsungu, Intelu a dalším. S Huawei nesmí spolupracovat


Závěrem připomeňme, že Huawei kvůli americkým sankcím nemůže u svých nových telefonů a tabletů používat služby společnosti Google a v řadě zemí se nemůže podílet ani na výstavbě sítí páté generace (5G). Firma se proto snaží hledat další zdroje příjmů.

Total
0
Shares