USA

Donald Trump zrušil výjimku Samsungu, Intelu a dalším. S Huawei nesmí spolupracovat

  • Poslední výstřely v Trumpově válce
  • Jeho vláda ruší licence americkým firmám

Dosluhující americký prezident Donald Trump pouhé tři dny před předáním moci Joe Bidenovi znovu vyhrotil svůj přístup vůči čínským společnostem. Agentura Reuters informuje, že zrušil udělené licence některým společnostem, které díky nim mohly obchodovat se společností Huawei.

Velká rána pro Samsung a Intel

Zrušení licencí se má týkat Toshiby, Samsungu a dokonce i Intelu, který vlastní procesory dodává do notebooků série MateBook. Ani jedna z výše vypsaných společností zprávu nekomentovala, ale Reuters tvrdí, že má zprávu přímo od spolupracovníků Trumpa. Takže je stoprocentně věrohodná. Spekuluje se, že došlo ke zrušení zakázek za 120 miliard dolarů.

Společnosti, kterým byla licence zrušena, mají nyní 20 dní na odpověď. Americké ministerstvo pak bude mít následně 45 dní na to, aby jeho informovalo o případné změne rozhodnutí.


Psali jsme: Trump zakázal v USA výrobce telefonů Xiaomi. Prý spolupracuje s čínskou armádou


Na mušce má i Xiaomi

Připomeňme, že na konci uplynulého týdne Donald Trump zařadil na černou listinu amerického ministerstva obchodu populárního výrobce mobilů Xiaomi. Toho tak může potkat stejný osud, jako právě Huawei.

Zdroj náhledové fotografie: Raúl Nájera / Unsplash

Total
0
Shares