Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra dostane obří periskop a přímo brutální zoom

  • Xiaomi 12 Ultra bude výkladní skříní nové řady
  • Nabídne obrovský výkon i skvělý fotoaparát
  • A ve hře je také šíleně rychlé dobíjení

Xiaomi 12 Ultra má být nejvybavenějším telefonem letošní vlajkové řady, která bude přímo navazovat na loňský top model Xiaomi Mi 11. A pokud čínské zdroje nekecají, premiéra je blíž, než jsme si mysleli. Původní odhady totiž hovořili o představení v průběhu Vánoc, ale jak se zdá nakonec k tomu může dojít klidně už v listopadu.

Xiaomi 12 Ultra – Pořádný zoom je “Must”

Zatímco základní varianta (nebo varianty) se blýsknou obřím 200Mpx primárním snímačem, Xiaomi 12 Ultra na tom bude minimálně na papíře na první pohled o něco hůř. Hlavní foťák bude mít “jen” 50 Mpx. Pokud jste si čistě náhodou brousili na smartphone zoubky a jste teď zklamaní, tak ještě vydržte!


Nepřehlédněte: Žádné troškaření. Nový Xiaomi 12 bude mít ohromný fotoaparát


Xiaomi 12 Ultra
Xiaomi Mi 12 Ultra | foto: Realmicentral

Adept na fotomobil roku?

Další dva objektivy budou mít totiž stejnou hustotu pixelů, tj. 50Mpx ultraširokáč a 50Mpx senzor s periskopickým zoomem. Ten by měl údajně zvládnout až 10x bezztrátové přiblížení, což by byla naprostá bomba. Je otázkou, jak to nakonec dopadne, ale něco nám říká, že tato “Svatá trojice” by mohla pořádně zamíchat kartami na fotografickém trůně.

Další výbava je pak pro celou řadu Xiaomi 12 prakticky stejná; ať už jde o high-end procesor Snapdragon 898, špičkový LTPO OLED displej s proměnlivou obnovovací frekvencí. A také nesmí chybět raketové 120W drátové a 100W bezdrátové dobíjení. Inu, je na co se těšit, tak jen doufejme, že to premiéra bude opravdu stát za to.

Total
12
Shares