Xiaomi Mi logo

Xiaomi končí s označením Mi v názvu chytrých telefonů

  • Xiaomi nedávno uvedlo keramického krasavce MIX 4
  • Ten je první vlaštovkou bez ikonické předpony Mi ve jméně
  • A důvod? Hned vysvětlíme, čtěte dále!

Xiaomi předminulý týden představilo svůj nejnovější přírůstek, nadupaný MIX 4. Ten je až po strop napěchován moderními technologiemi a funkcemi. Pod kapotou má supervýkonný procesor Snapdragon 888+, skvělou podívanou nabízí 120Hz Full HD+ AMOLED displej s neviditelnou selfie kamerou, na keramických zádech 108Mpx fotoaparát a tahákem je i rychlé 120W dobíjení.

Xiaomi jde s dobou

Krom papírově skvělých parametrů tento smartphone zaujal i svým názvem. Z nějakého důvodu čínský výrobce z názvu odstranil oblíbenou předponu “Mi”, která byla dlouhé roky nedílnou součástí jak telefonů, tak i další chytré elektroniky. A proč ta změna? Tak to si právě teď řekneme.


Nepřehlédněte: MIX 4 obětí cenzury? Čína nařídila odstranění důležité funkce


Xiaomi MIX 4
Chytrý telefon MIX 4 je první globální vlaštovkou bez předpony “Mi”

Říkáte si, že vám tahle zkratka stejně nikdy nic neříkala? Rozhodně nejste sami. Reprezentuje totiž spojení slov “Mobile Internet”, což se v dnešní době s ohledem na pokrok a obrovský rozmach mobilního internetu ukazuje jako dávno překonané. Třešničkou na dortu je pak skutečnost, že Číňan toto označení na domácím trhu už chvíli nepoužívá.

Nastal čas na změnu

Tímto krokem dosáhne toho, že název bude jednodušší a naprosto zřejmý, tj. očekáváná novinka Xiaomi Mi 12 se bude jmenovat Xiaomi 12 atd. CEO podniku navíc potvrdil, že už díky vytrvalostnímu závodu se Samsungem o pozici světové jedničky je důležité dospět a produktové portfolio sjednotit.

Total
30
Shares
2 komentářů
    1. Není zač. Konečně jim to došlo. BTW je venku recenze na Realme GT Master, nikoli Explorer 🙂

Comments are closed.