Xiaomi MIX 4

Xiaomi MIX 4 obětí cenzury? Čína nařídila odstranění důležité funkce

  • Xiaomi MIX 4 je nový vlajkový telefon 
  • Láká na obrovský výkon nebo kameru pod displejem
  • Na popud vlády přichází o jednu zásadní funkci

Xiaomi minulý týden představilo svůj nejnovější přírůstek, nadupaný telefon MIX 4. Ten je až po strop napěchován moderními technologiemi. Pod kapotou má supervýkonný procesor Snapdragon 888+, skvělou podívanou nabízí 120Hz Full HD+ AMOLED displej s neviditelnou selfie kamerou, na keramických zádech (!) boduje 108Mpx fotoaparát a jedním z taháků je i rychlé 120W dobíjení.

Xiaomi MIX 4 – Bestie každým coulem

A navíc ta cena. V Číně jde do prodeje již dnes a startuje (přepočet bez DHP) na nějakých 17 tisících korunách. Jasná věc, u nás to bude asi “jiná polívčička” a zájemci si budou muset připlatit, je však otázkou, kdy se do Čech Xiaomi MIX4 podívá. Zatím totiž ohledně toho od výrobce nepadlo ani slovo.


Nepřehlédněte: Xiaomi MIX 4 se nabije za 15 minut. Má fotoaparát pod displejem a Snapdragon 888+


Xiaomi MIX 4
Chytrý telefon Xiaomi MIX 4 | foto: Xiaomi

My každopádně tušíme, že k tomu, co nevidět stejně dojde a to, že ČR není strategický trh s tím nemá příliš co dělat. Značka je momentálně celosvětovou jedničkou, takže potřebuje a chce být globálně dostupná. Každopádně, teď malinko z jiného soudku. To, že je telefon k mání na domácím trhu, jsme si už řekli. Co však možná nevíte je to, že novinka nedostane jednou důležitou funkcionalitu.

Funkce proti krádeži v telefonu nebude!

Jde o vychytávku “Antitheft”, což není nic jiného než ochrana proti krádeži. Už při slavnostním odhalení Xiaomi tuto funkci hodně akcentovalo v souvislosti se zablokováním přístupu do telefonu, pakliže byl zcizen a SIM karta vyjmuta. Navíc původnímu majiteli umožňovala sledovat pohyb zařízení. Zdá se vám to “cool”?

Čínské vládě moc ne, jak informuje web PhoneArena. Ten tvrdí, že tato ochrana musela být na základě příkazu tamějšího regulačního úřadu odstraněna. A důvod? Odporuje zákonu, pravidlům v oblasti soukromí, a navíc nebyla ani formálně schválena. Jestli se počínání Xioaomi nezákonné, netuším, ale pokud o nakládaní s důvěrnými daty uživatelů rozhoduje vládní aparát, je to nešťastné.

Total
20
Shares