Xiaomi

Xiaomi v roce 2021 aneb Vzestupy a pády populárního výrobce telefonů

  • Xiaomi patří mezi lídry na trhu
  • Značka zaznamenala úspěšný rok
  • Přesto se to neobešlo bez klopýtnutí

Xiaomi patří mezi lídry nejen na trhu s mobilními telefony. Oblíbený brand se však ať už přímo nebo nepřímo angažuje i v dalších segmentech zahrnujících nositelnou nebo bílou elektroniku, nejrůznější doplňky, a dokonce se již brzy blýskne i elektromobilem.

Že to se svou „zelenou prvotinou“ myslí vážně dokládá i CEO podniku, který potvrdil masovou výrobu Xiaomi Car v roce 2024. Jak si ale letos vedl celkově? Právě na toto se zaměřila populární GSMArena.

50× Xiaomi

Je to k neuvěření, ale web spočítal, že i rebrandovanými smartphony (Redmi, Poco, Black Shark) Číňan v letošním roce představil padesát mobilních telefonů! A s ohledem na fakt, že nás ještě čeká premiéra Xiaomi 12, není tento výčet ani zdaleka konečný. Takže, ať to zbytečně nenatahujeme, co se povedlo, nebo naopak nepovedlo?


Nepřehlédněte: iPhone 14 bude mít 48Mpx fotoaparát, iPhone 15 přidá dalekohled


POCO M4 Pro 5G
POCO M4 Pro 5G | oficiální foto

Výborné Poco

Stále nejdražší a nejvybavenější top model Xiaomi Mi 11 Ultra se slovy redaktorů serveru úspěch. Do jisté míry se s tím dá souhlasit, ale že by šlo vyloženě o bestseller? Pokud měli na mysli pouze technickou stránku věci, pak by se to dalo pochopit. Mezi další povedené smartphony zahrnuli dceřiné Poco F3 a Poco X3 Pro (tady je to bez debat).

Skládací průšvih

Co na tom, že se po ohebné prvotině Xiaomi Mi MIX Fold krátce po představení jen zaprášilo. O nějakém větším globálním úspěchu si tento skládací telefon musel nechat zdát. Navíc jej zastínil jihokorejský Samsung se svými Galaxy Z Fold3 a ZFlip 3, které se staly naprostou trefou do černého.

Xiaomi Mi MIX Fold
Xiaomi Mi MIX Fold | oficiální foto

Fantastické Redmi

Redmi, podznačka Xiaomi, o sobě dává vědět čím dál hlasitěji. Podle GSMAreny jde povětšinou o perfektní mobily s bezkonkurenčním poměrem cena / výkon. Důkazem toho budiž Redmi Note 10 (Pro). Tuhle řadu zákazníci prostě milují.

Rozporuplné MIUI

Ani s MIUI 12.5 Enhanced Edition se kýžený efekt perfektního uživatelského zážitku nakonec nedostavil. I nadále se objevovaly problémy se zamrzáním, přehříváním, zvýšenou spotřebou nebo dalšími neduhy napříč vybranými zařízeními. S příchodem MIUI 13 nezbývá než doufat, že veškeré tyto lapsy budou minulostí.

Total
1
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..