Xiaomi Mi Mix Fold

Po Xiaomi Mi MIX Fold se jen zaprášilo. 30 000 lidí jej koupilo za jednu minutu

  • Desetitisíce smartphonů Mi MIX Fold byly okamžitě vyprodány
  • Xiaomi za pouhých 60 sekund vydělalo přes 61 milionů dolarů

Společnost Xiaomi začala na domácím čínském trhu oficiálně nabízet svůj první skládací telefon Mi MIX Fold. Zájem o novinku tam byl tak obrovský, že všechny dostupné kusy byly okamžitě rozebrány. A s ohledem na opravdu skvělou hardwarovou výbavu, ve které nechybí vůbec nic, se není čemu divit.


Psali jsme: Xiaomi Mi Pad 5: tři skvělé tablety s parádním displejem


Xiaomi vydělalo balík

Stejně jako obvykle i tentokrát Xiaomi nový Mi MIX Fold nabídlo prostřednictvím svého webu. Nabídka více než 30 000 přístrojů byla podle vyjádření zástupců společnosti rozebrána dychtivými zákazníky během pouhé jedné minutu. To odpovídá zhruba 500 prodaným telefonům za pouhou sekundu. Během opravdu krátké doby tak výrobce vydělal více než 61 milionů dolarů.

Mi MIX Fold
Mi MIX Fold | foto: Xiaomi

Mi MIX Fold má tekutou čočku fotoaparátu

Xiaomi Mi MIX Fold se otevírá podobně jako kniha, má dva displeje. Panel na vnější straně má úhlopříčku 6,52, zatímco po rozevření mobilu se před uživatelem odhalí větší 8,01palcový AMOLED zobrazovač.

Výkon dostal na starost prvotřídní Snapdragon 888 s operační pamětí 12 GB (existuje i verze s 16 GB RAM) a 128/256 nebo 512 GB uživatelského prostoru. Dále je také  přítomna masivní 5 020mAh baterie s 67W kabelovým nabíjením či trojitý hlavní fotoapartát.

Vyjímečný je tím, že v jeho řadách najdeme teleobjektiv, který díky tekuté čočce zastává rovněž funkci makro foťáku a je schopný zaostřit na vzdálenost pouhých tří centimetrů. Operačním systémem je Android 11 s nadstavbou MIUI 12. Zážitek ze sledování videa a filmů na velkém osmipalcovém displeji umocní čtyři reproduktory.

Pokud se Xiaomi Mi MIX Fold někdy podívá do Evropy, odhadujeme startovní cenu na minimálně 40 000 korun.

Total
1
Shares