Xiaomi Pad 5

Xiaomi Mi Pad 5: tři skvělé tablety s parádním displejem

  • Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
  • V nabídce Xiaomi se letos objeví novinky ze série Mi Pad 5

Společnost Xiaomi se chce letos více zaměřit na segment tabletů, jejichž prodeje dlouhodobě klesaly, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení meziročně výrazně stouply v důsledku vysoké poptávky. Nad tím, co k ní vedlo, netřeba dlouho přemýšlet.

Tablet pro studium nebo k práci se dá zpravidla pořídit už za pár tisíc, kdežto počítač vyžaduje nákladnější investici v řádů desetitisíců. Uvědomují si to i v Xiaomi, což potvrdil nyní i server Gizchina, podle kterého se dočkáme zanedlouho minimálně tří nových tabletů řady Mi Pad 5.


Psali jsme: Chytrý náramek Xiaomi Mi Smart Band 6: unikla česká cena


Parádní rychlý displej

Z přední strany mají všechna tři zařízení nabídnout jedenáctipalcový displej s rozlišením 2 560 × 1 440 px, 120Hz obnovovací frekvencí a vzorkovací frekvencí dotyku 240 Hz. Při použití dotykového pera mají být jednotlivé panely schopny rozeznat až 4 096 různých úrovní tlaku. Jestli ovšem stylus bude také součástí balení, tak o tom zatím nemáme žádné informace. Naopak jisté je to, že obrazovky budou technologie IPS.

Mi Pad 5 vsadí na pořádný výkon

Odlišovat od sebe se tablety budou procesorem. Jeden by měl pohánět 5nm čipset Snapdragon 780G s integrovaným 5G modemem. Zbylé dva pak dostanou čipy Snapdragon 855+ a Snapdragon 860, přičemž není bez zajímavosti, že ani jeden z nich se 5G konektivitou pochlubit nemůže.

Po vzoru konkurence Xiaomi připraví uživatelské prostředí uzpůsobené náročnému multitaskingu a s podporou desktopového režimu, který přinese plnohodnotnější uživatelský zážitek, pokud dojde k připojení tabletu k monitoru.

Total
0
Shares