iPhone 14

iPhone 14 bude mít 48Mpx fotoaparát, iPhone 15 přidá dalekohled

  • Apple v příštím roce u svých telefonů vsadí na špičkový 48Mpx fotoaparát
  • O rok později přijde řada na periskopický teleobjektiv pro skvělý zoom

Zatímco netrpělivě čekáme na naskladnění aktuálních iPhonů 13, internetem hýbe únik výbavy jeho nástupce, který dorazí až za rok. A aby toho nebylo málo, vynořily se také informace o iPhonu 15. O rozruch, který rezonuje jablečnou komunitou, se postaral vždy skvěle informovaný analytik Ming-Čch’ Kchuo z KGI Securities.


Nepřehlédněte: iPhone 14 bez výřezu, s 8 GB RAM a super 48Mpx foťákem! Berete?


Apple nebude sedět v koutě

Fotoaparát je klíčovým bodem výbavy každého moderního smartphonu a platí to i v případě iPhonů. Přestože Apple v posledních letech vylepšuje umělou inteligenci a focení při slabém osvětlení, rozlišení se nikdy nemění, dá se říci, že jde o nezajímavých 12 Mpx.

Pokud se tvrzení Ming-Čch’ Kchua zakládá na pravdě, Apple v roce 2022 konečně zvýší rozlišení hlavního fotoaparátu a iPhone 14 bude vybaven 48Mpx snímačem.

Analytik k tomu jedním dechem také dodává, že toto rozhodnutí Applu pomůže zásadně zlepšit finanční situaci Largan Optoelectronics, dlouhodobého hlavního dodavatele kamerových komponent pro iPhony.

iPhone 14
iPhone 14 na parádním konceptu | foto: ConceptsiPhone

48Mpx foťák a displej s decentním průstřelem

Není to poprvé, kdy Kchuo avizuje příchod 48Mpx foťáku a podporu 8K nahrávání videa do jablečných smartphonů. Pravidelně o tom pravidelně od března letošního roku.

Hlavní fotoaparát iPhonu 14 by měl podporovat spojování čtyř sousedních pixelů do jednoho (tzv. pixel binning). Jinými slovy to neznamená, že všechny fotografie pořízené novým iPhonem budou mít rozlišení 48 Mpx, ale v základu bude rozlišení opět 12Mpx.

Vyšší rozlišení použitého senzoru se však pozitivně promítne do celkové kvality fotografií pořízených jak během dne, tak hlavně za šera a v noci.

iPhone 15 render
iPhone 15 render | foto: 4RMD

Patnáctka není žádné sci-fi, bude mít periskop

Ming-Čch’ Kchuo už dnes kouká ale mnohem dál, dalo by se říci, že za horizont. Zmiňuje totiž i přespříští iPhone 15, který podle něj dostane periskopický fotoaparát pro skvělý bezztrátový zoom (přiblížení). Není třeba připomínat, že vše, o čem populární analytik KGI Securities píše, už delší dobu využívají vlajkové telefony s Androidem.

Total
1
Shares