Elektromobil

Xiaomi Car, Oppo Car a Apple Car: elektromobily dorazí v roce 2024

  • Xiaomi už brzy rozšíří své pole působnosti
  • Pohrává si s myšlenkou vlastního elektrického vozu
  • Ani konkurenční Oppo a Apple nezůstávájí pozadu

Xiaomijeden celosvětových lídrů na trhu s mobilními telefony, se angažuje snad ve všech myslitelných segmentech komerční elektroniky. Mimo populární smartphony má v portfoliu chytré hodinky, náramky, koloběžky, notebooky, vysavače nebo IoT produkty. Vstupenka do světa elektromobilů se tak jeví jako celkem logický krok.

Xiaomi Car je hotová věc

Aktuálně čínský podnik zvažuje všechna pro a proti, shání potenciální investory a občas zajde do Tesly na čumendu. Navíc zkušenosti s auty už má. Ne však přímo s výrobou, ale přidruženými technologiemi, které dodává místním čínským značkám. Je evidentní, že právě v rostoucí popularitě elektrických vozů vidí velký tržní potenciál, kterého je třeba náležitě využít.


Nepřehlédněte: FONETECH Shorts. Rychlé duely, testy a novinky na dosah!


Xiaomi Car
Xiaomi Car | foto: FONETECH.CZ

Oppo Car už za tři roky

A jak nyní informuje Android Authority ve fázi příprav je i elektromobil od přímého konkurenta. Oppo Car má stejně jako Xiaomi svoji „zelenou prvotinu“ naplánovanou na rok 2024. Povím vám, že to začíná být vážně zajímavé, a to už se ani nebavím o tom, že je ve hře ještě Apple Car, které dorazí zhruba ve stejnou dobu.

Zdroj náhledové fotografie: CHUTTERSNAP / Unsplash

Total
44
Shares