Xiaomi Mi 11

Xiaomi předstihlo Samsung a je světovou jedničkou v prodeji chytrých telefonů

  • Xiaomi prodává jeden telefon za druhým
  • Dle agentury Counterpoint v červnu prodalo absolutně nejvíc smartphonů
  • Odsunulo tak na druhou příčku jihokorejského rivala Samsung

Xiaomi v červnu předstihlo Samsung a stalo se největším výrobcem chytrých telefonů na světě. Upozornila na to agentura Counterpoint. Se 17,1procentním podílem obsadilo první místo před svým jihokorejským rivalem, který ovládal 15,7 procent. Na třetí Apple zůstalo 14,3 procent trhu. Kromě toho se Xiaomi blýsklo dalším významným milníkem: za necelých deset let, co působí na trhu s telefony, se firmě podařilo překonat hranici 800 milionů dodávek smartphonů.


Nenechte si ujít: : Xiaomi: Zbavte se reklam a špehování v MIUI 12! (návod)


Xiaomi přeskočilo Samsung

Tarun Pathak ze společnosti Counterpoint dodává, že si Xiaomi vedlo skvěle napříč celou Evropou a nad očekávání dobré prodeje firma vykázala také v Číně a Indii, kde se poptávka po smartphonech po pandemii normalizovala. Xiaomi bylo také nejrychleji rostoucím OEM výrobcem v Číně, a to díky telefonům z řad Redmi 9, Note 9 a Redmi K. Na druhé straně Samsung čelí v posledních měsících problémům s výrobou ve Vietnamu, které dodávky jeho chytrých přístrojů negativně ovlivňují.

Xiaomi se v červnu stalo největším prodejcem telefonů na světě
Xiaomi se v červnu stalo největším prodejcem telefonů na světě | foto: Counterpoint

Nenechte si ujít: Xiaomi postavilo Terminátora ze tří telefonů Redmi K40


Čína se dere na vrchol

Čísla Counterpointu jsou v souladu s analýzou agentury Strategy Analytic. Ta před několika dny uvedla, že se Xiaomi v uplynulém druhém čtvrtletí stalo jedničkou na evropském trhu s telefony, když se jí podařilo překonat dosavadního lídra trhu, firmu Samsung. Už to tak vypadá, že Samsung to má řádně nahnuté a pokud se mu nepodaří prodejně výrazně uspět s novinkami Galaxy Z Fold3 a Z Flip3, může se pomalu loučit s titulem největšho světového výrobce smarpthonů za celé třetí čtvrtletí.

Total
16
Shares