Xiaomi Mi 11

Xiaomi vládne evropskému trhu se smartphony

  • Jedničkou na evropském trhu s telefony se stala firma Xiaomi
  • Odsunula na druhou příčku jihokorejského rivala Samsung

Čínské Xiaomi je podle analýzy výzkumné agentury Strategy Analytic evropskou jedničkou v prodeji chytrých telefonů. Dvojkou na trhu je s nepatrným odstupem jihokoprejský Samsung. Třetí místo uhájil Apple, čtvrté je Oppo a páté Realme.


Psali jsme: Realme 8 Pro RECENZE: 108Mpx foťák a… stačí to?


Jedničkou na evropském trhu se smartphony je Xiaomi

Společnost Xiaomi to dokázala. V uplynulém druhém čtvrtletí se stala největším prodejcem smartphonů v Evropě, když se jí podařilo překonat dosavadního lídra trhu, firmu Samsung. Celkové dodávky chytrých telefonů v Evropě se ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšily o 14 procent na 50 milionů přístrojů.

Redmi Note 10 5G
Redmi Note 10 5G | foto: Xiaomi

Úspěch společnosti Xiaomi je založen na obrovských prodejích v Rusku, na Ukrajině, ve Španělsku a v Itálii, kde zákazníci touží po chytrých telefonech série Mi a Redmi. Xiaomi na evropském trhu drží podíl 25,3 % a meziročně rostlo o 67,1 %. Samsung je naproti tomu jediným výrobcem v TOP 5, který meziročně dodal na trh méně telefonů.

Prodeje telefonů v Evropě
Prodeje telefonů v Evropě | foto: Strategy Analytics

Samsung ztrácel, Realme se dere nahoru

Dle ředitele Strategy Analytic, Neila Mawstona, se tak stalo kvůli rostoucí konkurenci ze strany Apple v segmentu prémiových mobilů a také čínských prodejců, kteří zase nabízejí levné modely. Samsung rovněž nedokázal využít kolapsu Huawei, ale situaci pro něj zachránila povedená řada Galaxy A.

Nejnovější statistika pak zachytila i nástup štírka Realme. Tento mladý výrobce je v Evropě aktuální pětkou, na čemž má zásluhu řada Realme 8. Do budoucna Realme ještě poroste, protože vyrábí smarthony se skvělým poměrem cena/výkon a používá stejnou cenovou strategii, jako dříve Xiaomi.

Total
1
Shares