Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 12 uteče počítačům, dostane paměti LPDDR5X

  • Nový Xiaomi Mi 12 dostane supermoderní mobilní paměti
  • Kromě toho je ve hře procesor Snapdragon 898 a 200Mpx fotoaparát
  • Dočkáme se premiéry telefonu uz na konci roku?

Organizace JEDEC aktualizovala specifikace LPDDR5 a definovala nový standard LPDDR5X, který navyšuje maximální propustnost na jeden bit sběrnice. Ve zkratce se jedná o to, že paměti typu LPDDR5 dosahovaly 6 400 Mb/s, zatímco LPDDR5X nabídnou přenos dat rychlostí až 8 533 Mb/s, což představuje třetinové zrychlení, respektive navýšení o 2 133 Gb/s.


Psali jsme: Záhadný Xiaomi bude mít neuvěřitelný 200Mpx foťák


Xiaomi Mi 12 s vymazlenou výbavou

Kdy se čipy LPDDR5X objeví v prvních mobilních zařízeních, zatím není jasné. Šušká se však o tom, že prvním chytrým telefonem s těmito superrychlými pamětmi bude Xiaomi Mi 12, tedy chystaný top mobil čínského výrobce, který je v prodejích už celosvětovou dvojkou za Samsungem.

Předpokládaná podoba Xiaomi Mi 12
Předpokládaná podoba Xiaomi Mi 12 | foto: ilustrační

Mimo to má být Xiaomi Mi 12 vybaven také zbrusu novým procesorem Snapdragon 898 od Qualcommu, který bude postaven na mikroarchitektuře ARMv9 a jádrech Cortex-X2, A710 a A510. Nová dvanáctka by tak měla patřit mezi vůbec ty nejrychlější telefony planety. Stranou superlativů nezůstává přitom ani další předpokládaná výbava Mi 12. Fotoaparát by měl mít neskutečné rozlišení 200 Mpx a hovoří se i o přelomovém kabelovém nabíjení s výkonem 200 W (minimálně v případě modelu Mi 12 Ultra).

Kdy?

Jak velká část z toho všeho se ukáže být pravdou, to se teprve uvidí. Vše bychom se mohli dozvědět už na konci prosince, na kdy se počítá s tím, že Xiaomi model Mi 12 představí.

A mimochodem. Pikantní na tom všem je, že Xiaomi Mi 12 s novými LPDDR5X uteče světu počítačů. V případě architektury x86 je situace následující: AMD u nových mobilních APU Van Gogh, které najdeme v konzoli Steam Deck, podporuje jen LPDDR5. Intel v případě Tiger Lake zůstává u DDR4 nebo maximálně LPDDR4.  A u desktopů je situace ještě horší, tam se stále ještě čeká na DDR5…

Total
1
Shares