Xiaomi Mi 11

Xiaomi už je dvojkou mezi smartphony a dotahuje se na Samsung

  • Vzhledem k atraktivním cenám se smartphony Xiaomi stávají čím dál populárnější
  • Na globálním trhu už firma porazila všechny s výjimkou Samsungu

Zajímavá čísla zveřejnila výzkumná agentura Canalys. Nejnovější výsledky prodeje smartphonů za druhé čtvrtletí na globálním trhu potvrzují trend posledních měsíců. Xiaomi nadále sílí a už je jen těsně za Samsungem.


Psali jsme: Xiaomi Mi 12 dostane 200Mpx foťák od Samsungu, Mi MIX 4 dorazí s 50 Mpx


Xiaomi nestačí jen na Samsung

Sledování odbytu smartphonů se věnuje hned několik věhlasných agentur a Canalys se mezi takové řadí. Dle posledních čísel je Xiaomi druhým největším prodejcem smartphonů na světě. Samsung je stále jedničkou s 19% podílem, Xiaomi už ale příliš nezaostává a drží pěkných 17 %. Za nevídaným odbytem značky mohou zejména skvělé prodeje v Latinské Americe (meziročně +300 %), Africe (+150 %) a západní Evropě (+50 %). Ze statistiky také vyplývá, že průměrná prodejní cena telefonu Xiaomi je stále o 40 % nižší než u Samsungu a o 75 % nižší než u Applu.

Prodeje chytrých telefonů za 2. čtvrtletí
Prodeje chytrých telefonů za 2. čtvrtletí | foto: Canalys

Canalys tvrdí, že cílem společnosti Xiaomi by mělo být zvýšení prodeje špičkových mobilů, jako je Mi 11 Ultra, což by se ale mohlo ukázat jako náročné, protože konkurenční Oppo a vivo mají prakticky přesně stejný cíl, ale na rozdíl od Xiaomi neváhají více investovat do konvenčního marketingu.

Jen otázka času…

Přesto má Xiaomi veškeré předpoklady k tomu, aby se v budoucnu stalo jedničkou a z pozice největšího prodejce smartphonů na světě odsunulo Samsung. Apple je v současné době na 14 % a je třetím největším prodejcem, zatímco společnosti Oppo a vivo mají každá po 10 %.

Total
9
Shares