Xiaomi Mi 10T

Záhadný Xiaomi bude mít neuvěřitelný 200Mpx foťák

  • Čí mobil bude první fotit v rozlišení 200 megapixelů?
  • O prvenství se hlasitě hlásí čínská značka Xiaomi

Fotoaparáty jsou v současnosti oblastí, kde se výrobci smartphonů nejvíce přetahují o co možná nejlepší model. Běžné jsou telefony se 108Mpx fotoaparátem. Vše však nasvědčuje tomu, že Xiaomi brzy pořádně zvedl laťku. Šušká se totiž o tom, že připravovaný mobil dostane fotoaparát s rekordním rozlišením 200 Mpx.


Psali jsme: Samsung chystá převratný fotoaparát s rozlišením 200 Mpx. Kdy se ho dočkáme?


Aktuálně nejvyšším rozlišením fotočipu použitého ve smartphonu je 108 Mpx. Pyšní se s ním vlajkové modely Galaxy S21 Ultra nebo Mi 11 Ultra, ale díky Realme 8 Pro zavítalo před nedávnem i do cenově přijatelné střední třídy.

Xiaomi chystá 200Mpx smartphone
Xiaomi chystá 200Mpx smartphone | zdroj: Digital Chat Station

Honba Xiaomi za miliony pixelů

Výrobci si stále moc dobře uvědomují, že čím vyšší číslo v papírových parametrech mobilního fotoaparátu je, tím lákavěji smartphone pro mnohé potenciální zákazníky působí. Současné 108Mpx maximum tak bude brzy překonáno.

Napovídá to nejnovější únik tipéra Digital Chat Station, který naznačuje příchod „nejmegapixovatělejšího“ mobilu. Vyrobí ho Xiaomi a využívat by měl zbrusu nový snímač Samsung s rozlišením 200 Mpx, nástupce čipu ISOCELL HM3 z Galaxy S21 Ultra.

Jako přes kopírák?

Kromě připravovaného Xiaomi by nový 200Mpx kanón měl dostat i smartphone Galaxy S22 Ultra a možná i nějaký ze stále utajovaných skládacích modelů jihokorejského výrobce. Samsung zvolí patrně stejnou taktiku jako v případě fotosenzoru ISOCELL HMX, který poskytl pro konkurenční Redmi Note 10 a jeho vylepšenou verzi HM1 si pozdržel pro svůj Galaxy S20 Ultra.

Total
1
Shares