Xiaomi HyperCharge

Xiaomi má rekordní 200W nabíjení. Po 800 cyklech kapacita baterie klesne o 20 procent

  • Xiaomi pokořilo nový rekord v rychlosti drátového nabíjení.
  • Nová 200W nabíječka je schopná nabít kompatibilní mobil už za pár minut
  • Nyní vyšlo najevo, že 800 nabíjecích cyklů kapacitu baterie sníží o 20 %

Společnost Xiaomi se nedávno pochlubila novou generací své technologie nabíjení HyperCharge, která svět smartphonů (a nejen jich) úplně obrací naruby. V nejnovější revizi umožňuje totiž nabíjení zařízení výkonem až 200 W. Ihned po oznámení dosažení tohoto milníku vyvstaly obavy uživatelů, jestli 200W drátové nabíjení nebude mít negativní vliv na stav samotné baterie.


Psali jsme: T-Mobile dá zákazníkům neomezená data na celé léto zdarma


Různě po webech a v diskuzích se okamžitě rozhořel spor, kdy jedni tvrdili, že takto rychlé nabíjení baterii zničí, zatímco druzí si s životností akumulátorů u svých telefonů hlavu příliš nelámali a takto rychlé nabíjení by brali všema deseti.

Telefon Xiaomi s rekordním nabíjením 200 W
Telefon Xiaomi s rekordním nabíjením 200 W | foto: vlastní

Supernabíječka Xiaomi boří zažitá dogmata

Nyní na případná rizika související s degradací kapacity baterie odpovědělo samotné Xiaomi. Dotaz na toto téma se objevil v rámci sekce otázek a odpovědí na mikroblogu weibo.cn. Podle Xiaomi se kapacita baterie po osmi stech nabíjecích cyklů sníží zhruba o 20 procent.

Na 80 procent kapacity baterie z původních 100 procent se tak uživatel dostane po více než dvou letech, pokud by daný telefon nabíjel každý den. V případě top modelu Mi 11 Ultra by tak po 24 měsících používání kapacita akumulátoru klesla z 5 000 mAh na úroveň 4 000 mAh.

Xiaomi jde přitom výrazně nad požadavky čínských telekomunikačních a regulačních orgánů, které požadují, aby baterie po 800 nabíjecích cyklech vykazovala alespoň 60 procent původní kapacity.

Zpráva dále uvádí, že po 800 nabíjecích cyklech dojde k výraznému zhoršení stavu baterie i v případě, že je telefon nabíjen třeba jen výkonem 5 nebo 10 W. V případě stovek nabíjecích cyklů výkon dobíjení tedy nehraje nijak zásadní roli.

Total
25
Shares