Xiaomi Mi Smart Band 6

Apple padl! Xiaomi je světovou jedničkou na trhu nositelné elektroniky

  • Xiaomi se dere vzhůru s milimetrovou přesností
  • Po chytrých telefonech dominuje i nositelné elektronice
  • Na pomyslném celosvětovém trůnu vystřídalo Apple

Populární čínský brand dosáhl v relativně krátkém čase v pořadí už na druhý důležitý milník. Po červnovém úspěchu, kdy si naprosto podmanil evropský a posléze světový trh s chytrými telefony, nyní přidává další. Čím dál dravější značka totiž nově dominuje i segmentu nositelné elektroniky, kde v čele vystřídala americký Apple.

Xiaomi opět na špici

To, co ještě donedávna působilo jako fikce, se stalo holou realitou, jak informují experti ze společnosti Canalys. Číňanovi se totiž navzdory původním prognózám podařilo v Q2/2021 prodat 8 milionů chytrých náramkových gadgetů. Mezi zákazníky pak obzvlášť zabodovala jeho jarní novinka Mi Band 6, skvělý náramek, který “za pusu nabízí docela dost muziky”.


Čtěte také: Xiaomi předstihlo Samsung a je světovou jedničkou v prodeji chytrých telefonů


Xiaomi dominuje nositelné elektronice
Xiaomi dominuje nositelné elektronice | foto: Canalys

A Apple? Tomu patří stříbrná příčka, protože ve 2. čtvrtletí oproti konkurentovi vyexpedoval o 100 tisíc kusů méně. Přesto může být spokojený. Zatímco Xiaomi zaznamenalo pouze 2,6% meziroční nárůst, Američan si polepšil o 29,4procentních bodů. To dává tušit, že do konce letošního roku má více než solidně našlápnuto a odborníci odhadují, že se brzy vrátí zpátky do čela.

Huawei postupně ztrácí

Třetí Huawei je pak jen vzdálený relikt kdysi úspěšné minulosti, protože i přes bronzovou příčku má na kontě brutální 53,9% propad, který zřejmě bude pokračovat i nadále.

Total
0
Shares