Xiaomi Band 5

Xiaomi Mi Band 6: známe výbavu a datum představení

  • Xiaomi Mi Band 6 se blíží. Premiéra se uskuteční už po víkendu
  • Náramek by měl dostat větší displej, magnetické nabíjení a nové funkce 

Firma Xiaomi oficiálně potvrdila termín představení svého nového chytrého náramku. Mi Band 6 bude mít premiéru společně s chytrými telefony Mi Mix 4, Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra, a to už v pondělí 29. března.


Psali jsme: Chytré telefony podraží, varuje Xiaomi. Rozhodnutí přijde brzy


Xiaomi Mi Band 6 bude mít větší displej

Zveřejněná pozvánka prozrazuje, že designových změn oproti současné generaci bude minimum a pokud bychom si mohli vsadit, tak podobné, ne-li identické, budou i rozměry a hmotnost. Xiaomi určitě chce, aby byla zachována kompatibilita s již prodavanými náhradními pásky/řemínky.

Mírnou změnu čekáme v oblasti displeje, který se mírně zvětší/protáhne. Kromě času bude zobrazovat i celou řadu důležitých informací, například notifikace z připojeného smartphonu.

Loni výrobce změnil způsob nabíjení, kdy jej začala obstarávat dvojice pinů na spodní části náramku a magnetická nabíječka. Tohoto řešení využije i Mi Band 6. Proč měnit něco, co funguje.

Ohlídá zdraví i sportovní výkony

Vzhledem k rostoucím nárokům zákazníků na komplexnost zdravotních funkcí bude v náramku přítomen snímač pro měření okysličení krve (SpO2). Samozřejmostí je senzor srdečního tepu i hlídání spánkové aktivity. Do již bohaté sportovní nabídky pak přibude 19 sportovních režimů. Jaké konkrétně, nevíme.

Xiaomi Mi Band 6
Xiaomi Mi Band 6 | foto: Xiaomi

Podpory se má nově dočkat virtuální asistentka Alexa od Amazonu a k dispozici bude NFC pro mobilní platby. Stejně jako v případě loňského Mi Smart Band 5 s náramkem ale zřejmě nebude možné platit za hranicemi Čínské lidové republiky.

Premiéra v pondělí

Xiaomi Mi Band 6 bude v prodeji v nových barevných variantách a nabídne i několik nových ciferníků. Vůbec by nás také nepřekvapilo, kdyby se začal prodávat i ve variantě s GPS. Přivítali by to všichni, kteří rádi sportují bez telefonu.

Tisková konference Xiaomi odstartuje už toto pondělí 29. března v 12:30 středoevropského času.

Total
1
Shares