Windows 11

Windows 11 dostává funkci, po které lidé volají od nepaměti. Výrazně usnadňuje používání

  • Na cestě jsou vylepšení systému Windows 11
  • Jaké novinky si pro nás Microsoft připravil?

Společnost Microsoft vydala nové sestavení operačního systému Windows 11 určené k testování ve svém vývojářském kanálu Canary. Novinek je hned několik. Aktualizace vylepšuje například oprávnění k určování polohy, přináší podporu technologie Bluetooth Low Energy Audio i jednu důležitou změnu, kterou uživatelé rozhodně ocení. Jedná se o možnost snadno se připojovat k Wi-Fi pomocí QR kódů.


Nepřehlédněte: Rekordní čínská větrná turbína bude jedním z největších strojů v historii lidstva


Heslo nasdílíte přes foťák telefonu

„Jak zjistit heslo Wi-Fi v systému Windows?“ je oblíbený dotaz, který však často vede uživatele na články s podrobnými informacemi o tom, kde tyto informace získat ve starých Ovládacích panelech.

Moderní verze systému Windows 11 však umožňují provést tento úkon rychleji a jednodušeji z aplikace Nastavení. Nyní Windows 11 kromě zobrazení pouhého hesla generují i QR kód pro vybranou síť, což umožňuje připojit nové zařízení bez nutnosti vybírat síť a zadávat složité heslo.

„V Nastavení se nyní při zobrazení hesla k Wi-Fi v části Vlastnosti zobrazuje QR kód, takže jej můžete snadněji sdílet s ostatními. Kód se zobrazuje také při nastavení mobilního hotspotu pro sdílení síťového připojení,“ píše v popisu nové funkce společnost Microsoft.

BitLocker připraví SSD o výkon

Nově také systém Windows 11 při připojování k síti Wi-Fi nebo inicializaci kabelového připojení zobrazuje malou úhlednou animaci, jak ukázal na sociální síti X (dříve Twitter) uživatel XenoPanther. Mezi novinkami nesmíme zapomenout zmínit ani implementaci podpory pro příslušenství podporující technologii Bluetooth Low Energy Audio (LE Audio).

O operačním systému Windows 11 se v poslední době často hovořilo zejména v souvislosti se zpomalováním solid-state disků (SSD). Vyšlo totiž najevo, že výchozí nastavení systému Windows 11 Pro, který má aktivní softwarové šifrování BitLocker, připraví datové úložiště až o 45 procent výkonu.

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash, zdroj: Neowin

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Další vychytávka pro negramotné. Já umím číst i psát, já chci heslo!

Comments are closed.