WhatsApp

WhatsApp získává novou užitečnou funkci. Využijete ji?

  • WhatsApp znovu vylepšuje
  • Potěší nejednoho uživatele

Společnost Meta dlouhodobě protežuje svou umělou inteligenci Meta AI, a to zejména ve vlastních aplikacích. Tou nejoblíbenější je WhatsApp, která v jedné z příštích aktualizací dostane další užitečnou vychytávku.


Nepřehlédněte: WhatsApp se mění k nepoznání. Tohle jsou ty nejdůležitější novinky


WhatsApp a generativní AI

Nová beta verze aplikace WhatsApp pro Android obsahuje funkci, která uživatelům umožňuje snadno vytvářet obrázky, informuje server WABetaInfo.

Podle dostupných informací potřebuje WhatsApp jediný obrázek uživatele – klasické selfíčko. Aplikace vás pak zobrazí v různém oblečení, s různými doplňky a v různorodém prostředí, třeba ve vesmíru. Avšak podle toho, co sdílel server WABetaInfo, jsou obrázky silně stylizované, nikoliv fotorealistické, jako v případě Midjourney a dalších generativních nástrojů.

„Tato funkce umožňuje jednou vyfotografovat sebe sama a poté požádat Meta AI, aby vytvořila vaše snímky s umělou inteligencí. Chcete-li vygenerovat obrázek sebe sama s umělou inteligencí, zadejte do chatu Meta AI příkaz Imagine me. Tuto funkci můžete použít také v jiných chatech zadáním @Meta AI imagine me,“ uvádí WABetaInfo.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Další novinky

Výše zmíněná funkce bude v první fázi dostupná pouze pro Android. Ale neklesejte na mysli, pro iPhone právě došlo k přepracovanému odesílání fotografií a videí. To je nyní snazší díky novému rozvržení příloh – namísto nabídky na celé obrazovce je k dispozici rozbalovací menu, které umožňuje snadnější zobrazení možností při odesílání médií a dokumentů.

Meta se rovněž chlubí výše zmíněnými novinkami z hlediska designu. Sympaticky demonstruje, jak se aplikace změnila od první verze uvedené v roce 2011. Za následujících 13 let došlo k třem velkým redesignům a nyní je na pořadu dne čtvrtý.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..