WhatsApp

WhatsApp získává novou funkci, která se týká soukromí uživatelů. Využijete ji?

  • WhatsApp dostane vítanou novinku
  • Komunikace s přáteli bude brzy ještě snazší

Vývojáři chatovací aplikace WhatsApp přichází neustále s novými vylepšeními, které mají uživatelům usnadnit její používání. Teď představují další vychytávku pro telefony s Androidem a iOS, která lidem usnadní komunikaci s přáteli.


Nepřehlédněte: „Září jako 500 bilionů Sluncí“. Vědci objevili nejpekelnější místo ve vesmíru


WhatsApp bude mít novou funkci!

Oblíbená aplikace WhatsApp si pro své uživatele často připravuje novinky, které jim usnadňují používání této komunikační platformy. Nyní se programátoři zaměřili na něco, co lidi možná opravdu potěší. Podle serveru WABetaInfo bude aplikace v přehledné formě brzy zobrazovat seznam lidí, kteří byli nedávno online. Nová funkce byla nalezena v předběžných verzích aplikace pro Android a iOS.

Je třeba poznamenat, že funkce je volitelná a nezobrazuje všechny lidi, kteří jsou v danou chvíli aktivní. „Tato funkce poskytuje uživatelům spíše přehled o nedávné online aktivitě než komplexní přehled o všech online kontaktech,“ vysvětlují redaktoři serveru WABetaInfo.

„To znamená, že není k dispozici úplný online stav aktivity pro každý kontakt, protože funkce je navržena tak, aby poskytovala spíše obecný přehled než aktualizaci stavu všech kontaktů v reálném čase.“

WhatsApp
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Aplikace se mění k nepoznání

Důležitá věc: Uživatelé WhatsAppu mohou již několik let zakázat, aby ostatní viděli, kdy byli naposledy online. Pokud mezi ně také patříte, určitě vás potěší, že se o své soukromí bát nemusíte. „Je důležité zmínit, že tato funkce byla vytvořena s ohledem na ochranu soukromí, protože kontakty, které nezobrazují svůj online status, nejsou v novém seznamu k dispozici, což zajišťuje, že preference týkající se soukromí jsou vždy respektovány,“ vysvětlují zástupci sociální sítě.

​Kromě zefektivnění chatování se platforma vlastněná společností Meta snaží také vylepšovat design. WhatsApp momentálně pracuje na funkci, která uživatelům umožní měnit barvu chatů. V nabídce se objeví pět různých možností: zelená, modrá, černá, růžová a fialová. Nová funkce by měla být dostupná pro všechny v horizontu několika týdnů, až ji vývojáři pořádně otestují.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash, zdroj: Metro, WABetaInfo

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..