WhatsApp

WhatsApp dostupný úplně pro všechny? K registraci a ověření postačí jen e-mail

  • WhatsApp nově nabídne možnost založení a ověření profilu jen díky e-mailu
  • Funkce je zatím dostupná pouze pro vybrané beta testery

WhatsApp je celosvětově nejoblíbenější chatovací aplikace, dokonce jde o jednu z nejoblíbenějších aplikací vůbec. Stran uživatelů začátečníků však služba bývala často kritizována za nemožnost založení a ověření účtu bez telefonního čísla. To je však nyní minulostí, jak ukazuje záznam z nefinální verze.


Nepřehlédněte: WhatsApp chystá další novou funkci. Důležitá je hlavně kvůli vaší bezpečnosti


WhatsApp založíte jen s e-mailem

Server WABetaInfo přinesl informaci o tom, že v rámci jedné z nejnovějších beta verzí WhatsAppu pro chytré telefony s operačním systémem Android je uvolněna funkce založení profilu a jeho následné ověření čistě pomocí e-mailové adresy.

WhatsApp podle zdroje tuto funkci testuje od srpna, ale teprve až nyní se objevila v beta verzi, navíc jen pro některé uživatele. Dle všeho zároveň vaše e-mailová adresa může zůstat skryta a ostatní uživatelé ji nemusí vidět – pokud na vás například narazí jen náhodou.

Zájemci o betu mohou zkontrolovat, zda je funkce povolena v jejich verzi aplikace pro Android s číselným označením 2.23.24.10. Je však důležité dodat, že ověření e-mailu je zřejmě doplňkový způsob ověření účtu, nikoli primární možnost.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Další novinka

O službě WhatsApp se v posledních době psalo také v souvislosti s novou funkcí, které se mnozí nemohli dočkat – umožňuje totiž sdílet s přáteli až minutové videovzkazy.

Došlo také k posílení zabezpečení, kromě mizejících zpráv a obrázků můžete nově posílat dokonce i hlasové zprávy, které po vámi nastaveném čase jednoduše zmizí.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares