Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

Vědec bije na poplach: Neposílejte vzkaz mimozemšťanům, mohou zaútočit na Zemi

 • V naší galaxii mohou existovat čtyři nepřátelské mimozemské civilizace
 • Hrozí útok na Zemi, tvrdí vědec a varuje před snahou o kontakt

Vědci se v následujících měsících pokusí navázat dialog s inteligentními mimozemskými bytostmi. Ne každý ale jejich nadšení sdílí. Někteří varují, že jde o existenční hazard, protože mimozemšťané mohou mít zlé úmysly. Stejného názoru je i Alberto Caballero, který varuje, že by na Zemi mohly zaútočit až čtyři nepřátelské mimozemské rasy.


Nepřehlédněte: Odborníci bijí na poplach: V žádném případě nepoužívejte Facebook Messenger


Lidstvo se od nepaměti snaží zodpovědět otázku, zda je ve vesmíru samo, nebo jestli někde existuje inteligentní mimozemský život. První vzkaz napsaný v binárním kódu do vesmíru vyslalo v roce 1974 z radioteleskopu Arebico v Portoriku do hvězdokupy M33. Zatím se nám ale nikdo neozval, než totiž zpráva dorazí tam kam má, uběhnou desítky tisíc let.

Nejnovější binární vzkaz, který je známý pod jménem The Beacon in the Galaxy (Galaktický maják), se bude do jádra Mléčné dráhy vysílat z Allenova teleskopu v Kalifornii a z čínského teleskopu FAST, který disponuje anténou o průměru 500 metrů.

Planeta, slunce
Zdroj: OlimpovArt / Pixabay

Vědec bije na poplach: neposílejte vzkaz mimozemšťanům

Jak už jsme zmínili v našem starším článku, navrhovaný vzkaz bude obsahovat základní znázornění mapy světa, diagram vysvětlující, jak funguje zemská gravitace, nebo jednoduché matematické a fyzikální koncepty pro vytvoření univerzálního komunikačního prostředku. Vědci do zprávy zahnou i anatomické náčrtky muže a ženy společně s vyobrazením šroubovice lidské DNA.

Ne každý je však z chystaného vysílání vzkazu mimozemšťanům nadšený, píše DailyStar. Ke skeptikům patří i italský vědec Alberto Caballero, který na základě svého výzkumu přišel na to, že v mléčné dráze mohou mít domov až čtyři nepřátelské mimozemské civilizace, které by mohly zaútočit na Zemi.

Hrozí nebezpečí

I když Caballero tvrdí, že pravděpodobnost útoku je malá – přibližně stejná, jako kdyby byla Země zničena úderem asteroidu, tak zároveň varuje, že šance se zvyšuje právě podobným rozesíláním zpráv.

„Mimozemšťané mohou mít mozek s jiným chemickým složením, nemusí mít naši empatii a mohou se vyznačovat více psychopatologickým chováním,“ řekl Caballero. Svou studii postavil na několika složitých výpočtech, které zohledňovaly počet válečných konfliktů na Zemi. Získaná data pak aplikoval na počet známých exoplanet v naší galaxii a došel k tomu, že v Mléčné dráze mohou existovat až čtyři „zlomyslné“ mimozemské civilizace.

Zatímco Caballero před mimozemšťany varuje a bije na poplach, záhadolog Uri Geller je opačného názoru. Nedávno uvedl, že mimozemšťané lidstvo naučí, jak vymýtit všechny nemoci a prodlouží průměrnou délku lidského života na 220 let. Slavný Izraelec je navíc přesvědčen o tom, že každý, kdo se dnes narodí, se během svého života s mimozemšťany určitě setká.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
 1. A jak ví, že se mimozemské civilizace chovají agresivně jako Rusko?

 2. Uz o nas prece davno vedi.
  EvD popsal jiz pred cca 60 lety co asi tak jsou oni bohove….a co ve skutecnosti popisuji svate knihy jestlize hovori o bozich z nebe.
  Byli tady.
  A pravdepodobne genetickou mutaci vytvorili cloveka – jiz davno a stale kontakt pokracuje.
  Pozdravuje vas binarni zprava z Hampshire :
  https://www.youtube.com/watch?v=2Q0NjXqAy8M

  ( mimochodem bylo toho jako maku a zbylo jiz jen nekolik nahravek…..nekdo to maze )

Comments are closed.