Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

NASA pošle do vesmíru obrázky nahých lidí, aby upoutala pozornost mimozemšťanů. Ale co když ani tohle nezabere?

  • Ozvěte se! Lidstvo vyšle nový vzkaz mimozemšťanům
  • Jeho součástí budou i obrázky neoblečených a mávajících lidí

Americký Národní úřad pro vesmír a letectví (NASA) se už několik desetiletí snaží o kontakt s mimozemskou civilizací. Pokouší se o to mnoha různými způsoby, ale žádný úspěch to zatím nepřineslo. Proto to teď zkusí jinak: v rámci nového projektu vyšle do vesmíru obrázky neoblečených a přátelsky vypadajících lidí.


Nepřehlédněte: Ufolog šokuje: Na Marsu žili mimozemšťani, tahle fotka je jasným důkazem


NASA chce upoutat pozornost mimozemšťanů

Lidstvo se od nepaměti snaží zodpovědět otázku, zda je ve vesmíru samo, nebo jestli někde existuje inteligentní mimozemský život. První vzkaz napsaný v binárním kódu do vesmíru vyslalo v roce 1974 z radioteleskopu Arebico v Portoriku do hvězdokupy M33. Zatím se nám ale nikdo neozval, než totiž zpráva dorazí tam kam má, uběhnou desítky tisíc let.

V mezičase proto NASA zkouší i jiná místa a odesílané zprávy se průběžně mění a vylepšují. V nadcházejících měsících pošle do vesmíru hned dvě komplexní zprávy. Navrhovaný vzkaz Beacon in the Galaxy (BITG) projektu METI bude obsahovat i anatomické náčrtky muže a ženy společně s vyobrazením šroubovice lidské DNA, což znamená, že „nahota“ nebude tak do očí bijící, jak jste si možná mysleli.

Součástí zprávy bude i základní znázornění mapy světa, diagram vysvětlující, jak funguje zemská gravitace, nebo jednoduché matematické a fyzikální koncepty pro vytvoření univerzálního komunikačního prostředku, píše DailyStar.

Pamatujete na Voyager?

Zpráva bude v binární formě odeslána přes radiové vlny daleko do Mléčné dráhy. Vědci zvolili binární formu matematiky pro její jednoduchost, protože zahrnuje jen dva protichůdné stavy: nula a jednička, ano nebo ne, černá nebo bílá, hmota nebo prázdný vesmír.

Nebude to poprvé, kdy NASA do vesmíru vyšle obrázky nahých lidí, aby upoutala pozornost mimozemšťanů. V rámci dřívějších misí sondy Voyager poslala do vesmíru plakety, ve kterých je vyrytý obrázek neoblečeného muže a ženy.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. To jako nahého Bidena a třeba Fialu ? To se pak toho setkání třetího druhu fakt dočkáme…

Comments are closed.