Samsung a Galaxy AI

Samsung potěšil majitele starších telefonů Galaxy. V Česku právě vydal zásadní novinku z One UI 6.1

 • Klíčová aktualizace pro starší telefony Samsung Galaxy je v Česku
 • Nadstavba One UI 6.1 je plná skvělých novinek a vylepšení

Jihokorejská společnost Samsung vydala aktualizaci uživatelského rozhraní One UI 6.1 na další zařízení. Ode dneška tak mohou majitelé Galaxy S23, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 a tabletů řady Tab S9 využívat všech nových funkcí umělé inteligence Galaxy AI, které slavily premiéru v řadě Galaxy S24.


Nepřehlédněte: V prodeji je první skutečný štít neviditelnosti. Nechá vás zmizet z ulice


Samsung dodržel slovo

Jak Samsung slíbil, tak také učinil. Před týdnem zástupce asijské značky prozradil, že ve čtvrtek 28. března dojde ke globálnímu vydání aktualizace One UI 6.1 pro starší zařízení. A dnes se tak skutečně stalo.

Nejnovější verze vizuálního prostředí přináší drobné opravy chyb, ale jsou to především funkce umělé inteligence Galaxy AI, které by uživatele měly zajímat. Skvělou zprávou je, že aktualizace už je dostupná i v České republice a na Slovensku.

Pokud některý z výše vypsaných smartphonů a tabletů vlastníte a zatím vám nepřišlo oznámení o dostupnosti updatu, běžte do Nastavení => Aktualizace softwaru a zvolte Stáhnout a nainstalovat.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Zdroj: Samsung

Funkce Galaxy AI

 • Circle to Search with Google – pokročilé vyhledávání na Googlu s přesnými výsledky. Přitom stačí cokoli na displeji zakroužkovat, případně klepnout na obrázek.
 • Textový asistent – nástroj umožňující vyladit stylistiku psaných zpráv tak, aby odpovídala účelu a kontextu, ať už jde o zdvořilý vzkaz kolegovi z práce nebo krátký, ale úderný status na sociálních médiích.
 • Interpreter – česky Tlumočník, což hovoří za vše. Překlad konverzace v reálném čase v přehledném rozděleném okně – oba účastníci hovoru si mohou stát či sedět tváří v tvář a číst si na displeji, co ten druhý říká.
 • Simultánní překlad – obousměrný hlasový i textový překladač telefonních hovorův reálném čase. Výrazně usnadňuje třeba rezervace nejrůznějších služeb na cestách nebo hovory s lidmi, jejichž rodný jazyk uživatel neovládá.
 • Asistent poznámek – tento nástroj vytváří automatická shrnutí textu do předem připravených šablon, případně titulní stránky nejrůznějších projektů. Tím zvyšuje každodenní produktivitu.
 • Asistent přepisu – pomocí umělé inteligence a technologie Speech-to-Text přepisuje, shrnuje a případně i překládá hlasové záznamy.
 • Asistent webového prohlížení – díky této funkci si uživatelé mohou udržovat přehled, co se aktuálně děje kolem nich i ve světě, protože umělá inteligence přehledně shrnuje hlavní zprávy či obsah vybraných webových stránek.
 • Generativní úpravy – ještě větší tvůrčí svoboda při úpravě fotografií. Funkce umožňuje měnit velikost či polohu objektů v kompozici, případně je úplně odstranit.
 • Návrhy úprav – osobní inteligentní poradce při úpravě fotografií, posuzuje každý snímek zvlášť a navrhuje úpravy na míru.
 • Okamžité zpomalení – inteligentně přidává do videozáznamu další okénka, což umožňuje vytvářet zpomalené záběry akčních scén.

Zdroj náhledové fotografie: Samsung, zdroj: Samsung

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.