Samsung Galaxy S22 Ultra

Samsung přece jen potěší uživatele starších Galaxy. Dostanou zásadní novinku z One UI 6.1

  • Umělou inteligenci Galaxy AI podporují pouze telefony Galaxy S23 a novější
  • Hovoří se však o tom, že budou funkce nasazené i do starší série Galaxy S22

Samsung a jeho rozšiřování umělé inteligence Galaxy AI má zásadní překážku. Kvůli výkonu, jak tvrdí korejský výrobce, není možné tyto prémiové funkce rozšířit i na starší zařízení. Umělou inteligenci si tak užívají především majitelé nejnovějších Galaxy S24, nebo telefonů loňské série. Možná ale bude k dispozici i pro starší smartphony.


Nepřehlédněte: Na těchto 9 telefonů Samsung nezapomněl. Brzy dostanou důležitou aktualizaci One UI 6.1


Samsung potěší uživatele Galaxy S22

Na výročním shromáždění akcionářů společnosti Samsung hovořil Roh Tae-moon, šéf mobilní divize, o záměrech společnosti zavést funkce Galaxy AI do starších mobilních telefonů, jako je Galaxy S22.

Tento krok je součástí cíle společnosti Samsung zavést „hybridní umělou inteligenci“, tedy spojení cloudového řešení a umělé inteligence přímo v zařízení (tzv. on device). K tomu ale odpovídající telefon/tablet potřebuje vysoký výkon.

Samsung v tuto chvíli nabízí Galaxy AI u smartphonů Galaxy S24, S24+, S24 Ultra a oblíbených modelů z loňska: Galaxy S23, S23+, S23 FE, S23 Ultra, Z Fold 5, Z Flip 5 a posledních tabletů Galaxy Tab S9. Všechny tyto přístroje podle něj mají vhodný výkon.

Samsung a Galaxy AI
Zdroj: Samsung

Umělá inteligence i na starších telefonech

Podle technologického serveru GizChina Patrick Chomet, vedoucí oddělení zákaznických zkušeností společnosti Samsung, potvrdil, že starší modely vydané před rokem 2023, včetně řady mobilních telefonů Galaxy S22, nezůstanou pozadu, pokud jde o funkce Galaxy AI.

Není však jasné, zdali budou tyto starší telefony disponovat všemi AI funkcemi z Galaxy S24. Je spíše pravděpodobné, že nebudou. I tak je příjemné slyšet, že se Galaxy AI dost možná dočkají i starší telefony.

Zdroj náhledové fotografie: Samsung, zdroj: GizChina

Total
0
Shares