Invisibility Shield

V prodeji je první skutečný štít neviditelnosti. Nechá vás zmizet z ulice

  • Britská firma se vytáhla
  • Vytvořila speciální štít neviditelnosti

Prozatím bylo něco takového možné jen v Arabele nebo Harrym Potterovi. Britský startup ovšem dokázal, že štít neviditelnosti skutečně existuje. V nabídce má hned dvě velikosti za celkem přijatelné ceny.


Nepřehlédněte: Unikátní snímek: Černou díru v centru Mléčné dráhy obklopují magnetická pole. Vědci je poprvé vyfotili


Štít neviditelnosti

Všichni jsme to někdy zažili. Jdete po ulici, když najednou zahlédnete někoho, koho nechcete vidět, jak míří vaším směrem, a chcete prostě zmizet, vypařit se. Londýnský start-up Invisibility Shield to proměnil ve skutečnost díky opravdovému štítu neviditelnosti.

Společnost strávila roky navrhováním nejnovějších verzí své „optické maskovací technologie“, která dokáže zcela skrýt lidi a předměty před zraky ostatních. „Možnosti jsou nekonečné, ale nejdůležitější ze všeho je, že tyto štíty jsou velká zábava, je zábavné si s nimi hrát a je pro nás vzrušující je vyrábět,“ řekl Tristan Thompson.

„Chtěli jsme zjistit, kam až můžeme naši technologii posunout. Skutečný funkční štít neviditelnosti? Před dvěma lety si nikdo nemyslel, že to dokážeme,“ dodal.

Jak to funguje?

Štít využívá precizní zkonstruovanou soustavu čoček, která usměrňuje většinu světla odraženého od objektu směrem od pozorovatele. Z pohledu pozorovatele je světlo z pozadí účinně rozmazáno přes přední plochu štítu, tedy přes oblast, kde by byl objekt obvykle vidět.

Zástupci výrobce říkají, že štít dosahuje nejlepších výsledků na jednotném pozadí, jako je tráva, zeleň, zdi, obloha nebo asfalt.

Už je v prodeji a není drahý

Štít neviditelnosti od Invisibility Shield je v podstatě pevná deska s úchyty, které usnadňují přenášení, a stojánkem, aby mohla stát v prostoru. K tomu, aby fungovala, nepotřebuje žádný zdroj energie.

Startup nabízí štíty ve dvou velikostech, a to v plné velikosti, která má rozměry 950 × 650 milimetrů, což je dostatečná velikost, aby se za tabuli vsedě schoval dospělý člověk. Druhý štít pak má skromnější rozměry 310 × 210 milimetrů.

Cena prvního je 394 dolarů (asi 9 300 korun), zatímco ten menší může být váš jen za 65 dolarů (1 500 korun), a to včetně mezinárodní dopravy.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Invisibility Shield, zdroj: Interesting Engineering, Metro

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tak poku se dá skrz něj vidět, tak celkem dobrý, pokud ale ne, tak je to dobrá ptákovina…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..