Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

Ufolog šokuje: NASA na Marsu vyfotila opalujícího se mimozemšťana, tahle fotka je jasným důkazem

  • Roveru Curiosity se na Marsu podařilo vyfotit záhadu
  • Mnozí spekulují, že jde o „ufona“, který se opaluje

Příznivci záhad mají jasno: rover Curiosity americké NASA vyfotil na Marsu mimozemšťana. Tohoto názoru je i známý ufolog Scott Waring, který často nachází objekty, které následně prohlašuje za jasný mimozemský důkaz.


Nepřehlédněte: Čínské vesmírné plavidlo umístilo na oběžnou dráhu šest neznámých objektů. Některé z nich mezi sebou komunikují


Je to opalující se mimozemšťan?

Zvídavé robotické vozítko Curiosity Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) se znovu postaralo o pořádný rozruch. Při svých cestách po rudé planetě se mu totiž podařilo vyfotografovat něco, o čem mnozí spekulují, že je mimozemšťan, který se opaluje na skále. NASA snímek poprvé sdílela v dubnu 2021, ale teprve až nyní si údajného mimozemšťana všiml odborník na UFO Scott Waring.

Waring o záhadné postavě řekl: „Všichni vědí, že se rád probírám fotografiemi NASA. No, narazil jsem na něco jedinečného… něco, co je stoprocentním důkazem inteligentního života.“ „Je tam ležící osoba, která z bezpečné vzdálenosti pozoruje marsovské vozítko. Je asi metr vysoká, leží a má narůžovělou horní část hrudníku, krk a obličej, přes jedno rameno pak má šedý předmět. Vypadá to jako nějaký batoh,“ dodává expert. „Dokonce můžeme vidět stopy, které vedou až k místu, které si (postava) vybrala k ležení.“

Odborný server CNET nicméně zdůrazňuje, že Mars je drsné místo a zatím na něm nebyly nalezeny žádné známky dávných forem života, a to i přes probíhající náročné studie. Někdo by mohl říci, že údajná postava je jen skalní útvar, který vypadá trochu jako mimozemšťan. Ale proč si nechat kazit radost fakty?

NASA, Scott Waring
Zdroj: NASA / Scott Waring

Sonda Curiosity něco našla

Před dvěma lety oběhl svět snímek něčeho, co vypadalo jako dokonale vytesaný vchod do marsovské skály. Mnozí okamžitě začali spekulovat, jestli se náhodou nejedná o vchod do úkrytu mimozemšťanů.

„Mars poskytl už tolik důkazů o starověkém mimozemském životě. Podívejte se na tyto nedávné fotografie, které pořídil rover Curiosity. Dvě fotografie ukazují vchod do svahu. Vchod vypadá velmi podobně jako vchody v Údolí králů, které v dobách starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů a mocných šlechticů. Tento vchod je ale asi dvakrát vyšší než lidé… na výšku má asi 240 až 360 centimetrů,“ napsal Waring na webu UFO Sightings Daily.

Ve skutečnosti šlo ale jen o další případ snímku z vesmíru, který přelstil lidskou mysl náhodnou podobou něčemu, co dobře známe z běžného života. Vchod vznikl nejspíš vyštípnutím kusu horniny, přičemž dojem, že se jedná o dveře, umocnila perspektiva.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash, zdroj: Express, NASA, Ufosightingsdaily

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.