NASA

Čínské vesmírné plavidlo umístilo na oběžnou dráhu šest neznámých objektů. Některé z nich mezi sebou komunikují

  • Čína zase všem zamotala hlavu
  • Na oběžné dráze má experimentální plavidlo
  • A s ním i šest neznámých objektů

Čtyři dny po startu na svou třetí misi v historii přísně utajovaný vesmírný letoun Shenlong umístil na oběžnou dráhu Země šest neznámých objektů. A některé z nich vysílají signály, zjistili vědci.


Nepřehlédněte: Nabíjíte telefon přes noc? Bývalý zaměstnanec Applu prozradil krutou pravdu


Čínské vesmírné plavidlo Shenlong

Peking aktivně rozvíjí svůj národní vesmírný program. Vyvíjí meteorologické, komunikační a navigační družice a také technologie pro průzkum Měsíce. V roce 2019 se Čína stala první zemí, která přistála s kosmickou lodí na odvrácené straně Měsíce. Tím ambice asijského draka ale rozhodně nekončí.

Před několika dny Čína do kosmu znovu vypustila svůj experimentální letoun Shenlong (v překladu Božský drak). Po několika dnech strávených ve vesmíru tato kosmická loď umístila na oběžnou dráhu Země šest neznámých objektů. Amatérští astronomové je všechny bedlivě sledují a zjistili, že z některých vycházející emise.

Šest záhadných objektů bylo označeno jako Objekt A, B, C, D, E a F. Podle amatérského astronoma Scotta Tilleyho se zdá, že Objekt A vysílá signály připomínající emise vysílané objekty, které čínský kosmický letoun umístil na oběžnou dráhu při předchozích misích.

„Emise Objektu A nebo jeho blízké okolí připomíná dřívější záření čínských kosmických letadel ‚Wingman‘ v tom smyslu, že signál je modulován omezeným množstvím dat,“ řekl Tilley pro odborný server Space.com.

„Existují spekulace, že emise z Objektu A může pocházet (z jemu) blízkému objektu, ale to je domněnka, která není založena na žádných mně známých důkazech. Konkrétní modulace těchto signálů je nicméně jedinečná a byla pozorována pouze z předchozích čínských misí kosmických misích využívajících frekvenci 2280 MHz.“

Objekty se mezi sebou snaží komunikovat

„Něco, co bychom měli sledovat, jsou blízká setkání Objektu A s Objekty D a E. Objekty D a E jsou na poměrně eliptických oběžných drahách, zatímco objekt A obíhá na téměř kruhové dráze. V příštích několika dnech dojde k těsnému přiblížení těchto objektů v perigeu.“

Není to poprvé, co čínský kosmické program vyvolal podobné pozdvižení. V květnu letošního roku čínská kosmická loď několikrát dokovala na oběžné dráze k neznámému objektu. Dotyčný utajovaný objekt byl experty ze společnosti LeoLabs pojmenován jako Objekt J a předpokládá se, že se jednalo o špionážní družici, která se z plavidla během mise uvolnila.

Firma LeoLabs, která se specializuje na sledování družic a vesmírného odpadu v okolí Země, tenkrát uvedla, že pozorovala několik „velkých manévrů“ a opakované dokování s Objektem J.

Zdroj náhledové fotografie: 12019 / Pixabay, zdroj: Live Science

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. “z některých vycházející emise.”. Doporučil bych méně používat překladač, nebo aspoň používat nějaký lepší, tohle by přeložil třeba jako “některé vysílají signál”

  2. USA tam nic špionážního nemají? Tak si budou muset zvykat. Zachvilku tam pošle špionážní techniku i Indie.

  3. Myslím s, že oni na to Maj víte proč nádhera je všude mezi namy a to jsou naše děti myslím sy že někdo se cpe do věcí co neumí nic jenom lhát a hlavně zatajovat to je tak kdys se někdo píše lidem co neznají hnanice milionáři můžou vše a co ty chudý řeknu vám to tak budete vládcem čelního světa a někdo bude dělat vše proto že to tak není že je nejhorší a pořád sy bude myslet že to patří jemu a že on je ten nejlepší ten vesmír je vesmír a kdys někdo má štěstí v životě tak mu ho někdo chce vzít protože třeba on to nemá tak tam je a pořád lze a lze a ta lež roste hned se musí lhát média aby celi svět nevěděl nic někdo věří v rohy někdo věří boha někdo věří penězích někdo krade někdo chrání někdo de do policajtů aby mohl bránit další skupiny a to všechno co chtějí lidé oni Čína nejlepší věda světa narodí se a umíš kouzlit a někdo chce to samý říká se tomu myš co nedokáže nic sám

Comments are closed.