Perseverance, Mars

Ufolog šokuje: Na Marsu žili mimozemšťané. Tahle fotka zkamenělé koblihy je jasným důkazem!

  • Zkamenělá kobliha na Marsu?
  • Vyfotila ji kamera roveru NASA

Vozítko Perseverance amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) pořídilo zajímavý snímek marťanské horniny, která s trochou představivosti vypadá jako zkamenělá kobliha, kterou na povrchu rudé planety někdo zapomněl.


Nepřehlédněte: Samsung dokázal to, o čem se jiným může jen zdát. I díky Čechům a Slovákům


Persverance objevil zkamenělou koblihu

Vždy potěší, když vozítko americké NASA najde na povrchu Marsu něco výjimečného. Někdy to jsou trosky z přistání. Někdy je to kámen, který se tam zatoulal odjinud. A někdy je to meteorit. Tým roveru Curiosity si nyní láme hlavu nad fotografií tmavého skalního objektu, který kupodivu připomíná koblihu.

Perseverance v současné době zkoumá sedimentární horniny delty, které vznikly usazováním částic různých velikostí v kdysi vodním prostředí. Během své první vědecké kampaně rover prozkoumával dno kráteru Jezero a nalezl vyvřelé horniny, které vznikají hluboko v podzemí z magmatu nebo během vulkanické činnosti na povrchu.

Nyní, během své druhé kampaně, rover zkoumá deltu, kde nalezl zajímavé organické materiály. Ačkoli organické látky byly na Marsu nalezeny již dříve, nedávný nález byl učiněn v oblasti, kde se v dávné minulosti usazovaly sedimenty a soli do jezera za podmínek, v nichž mohl potenciálně existovat život.

Existoval na Marsu život?

Rover neúnavně prohledává povrch rudé planety a občas vyfotí něco mimořádného, například obdélníkový otvor ve skále, který působí dojmem, jako by ho někdo s geometrickou přesností vytesal sofistikovanou technologií. Za pozornost stojí i skála s hadí hlavou a balancující balvan. Psali jsme o tom zde. Nejnověji pak vědcům na Zemi přistála na stole fotografie, která ukazuje kámen připomínající koblihu. Dotyčný objekt byl pořízen pomocí dálkového mikrokamery SuperCam umístěné na vrcholu ramena roveru (tzv. „oka“).

Že ani tentokrát možná nejde o mimozemšťany naznačuje prohlášení Institutu SETI, což je v největší program pro hledání signálů inteligentního života. Jeho zástupci na Twitteru napsali: „Kámen by mohl být velkým meteoritem.“ Konspirační teorie o malých zelených mužíčcích s tykadly na hlavě tak zřejmě skončily.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: Spaceexplored

Total
0
Shares