Perseverance, Mars

Ufologové mají jasno: Na Marsu jsou mimozemšťané! Má to dokazovat fotka jeskyně s hadí hlavou a balancujícím balvanem

  • Na Marsu byl objeven vchod do jeskyně s hadí hlavou
  • Ufologové mají jasno: je to dílo mimozemšťanů

Ani ne po týdnu tu máme další snímek, který ufology a záhadology přivedl do varu. Robotické vozítko Perseverance (Vytrvalost) americké vesmírné agentury NASA poslalo na Zemi snímek, který zobrazuje rovnou dvě zajímavosti: skálu s hadí hlavou a balancující balvan.


Nepřehlédněte: Zkrášlující aplikace pro Android obsahuje malware, který krade hesla k Facebooku. Už nakazila milion chytrých telefonů


Perseverance něco našel. Už zase!

Příznivci záhad mají po zhlednutí obrázku, který rover odeslal výzkumníkům NASA, naprosto jasno: snímek dokazuje, že na Marsu dříve žili mimozemšťané. Fotografie zobrazuje totiž hned dvě zajímavosti. V pravé části můžeme vidět cosi, co vypadá jako hlava hada s otevřenou tlamou, která se tyčí nad vstupem do jeskynního komplexu. Pokud si pamatujete, něco podobného jsme už dříve viděli ve snímku Indiana Jones a chrám zkázy. Nalevo pak lze spatřit kámen, jak balancuje na hraně menší, ale stále ještě dost vysokého skalního výčlenku. Nutno dodat, že oba úkazy představují živou půdu pro divoké spekulace a záhadologům se tak nelze moc divit, že jsou z fotografie nadšení.

Perseverance, Mars, NASA
Zdroj: NASA/JPL-Caltech/ASU

Jsou na Marsu mimozemšťané?

Robotické vozítko Perseverance (Vytrvalost) posílá do řídícího střediska NASA jeden zajímavý snímek za druhým. V uplynulém týdnu vyfotilo lesklý objekt, který vypadá jako fólie nebo kus igelitu, zkrátka jako fragment z havarované mimozemské lodi. I v tomto případě měli příznivci UFO okamžitě jasno, nadšení jim ale moc dlouho nevydrželo: operátoři roveru po několika hodinách uvedli, že se jedná o kus krytí tepelného štítu, který pochází ze sestupového stupně, díky kterému robot v roce 2021 na rudé planetě přistál.

Před několika týdny pak oběhl svět snímek něčeho, co vypadalo jako dokonale vytesaný vchod do skály. Mnozí okamžitě začali spekulovat, jestli se náhodou nejedná o vchod do úkrytu mimozemšťanů. Zastáncem teorie mimozemské základny na Marsu byl např. ufolog Scott Waring.

Ve skutečnosti šlo ale jen o další případ snímku z vesmíru, který přelstil lidskou mysl náhodnou podobou něčemu, co dobře známe z běžného života. Vchod vznikl nejspíš vyštípnutím kusu horniny, přičemž dojem, že se jedná o dveře, umocnila pouhá perspektiva.

Zdroj náhledové fotografie: NASA / zdroj: The Space

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Mně to je jasné, na marsu byli mimozemšťané, ale vyhubily se sami. Ten nejkrutější, nejvy*ůranejší a nejvíce nenáviděný přežil. Bohužel již není na Marsu. Dostal se na zemi, a bohužel pro nás, žije v Česku a dělá reklamu pro Alzu… 😣😣😣

    1. Alza je super…absolutně profesionální přístup, rád tam nakupuji ✌️

  2. Ano jsem o tom s cela přesvědčen UFO je tu s námi včera po zprávách jste ho mohli vidět v přímém přenosu, mají na tom létajícím talíři znak ve tvaru modrého ptáka a to je jasný důkaz.

Comments are closed.