Samsung Galaxy S23

Samsung dokázal to, o čem se jiným může jen zdát. I díky Čechům a Slovákům

  • Zájem o nové mobilní telefony slábne
  • V Samsungu však mohou být spokojení

Trh se smartphony je již několik let v útlumu a nic zatím nenasvědčuje tomu, že se to brzy změní. Výrobci mají problémy prodávat přístroje v takovém objemu, jako před pandemií. Daří se v podstatě jen jediné značce. A ano, tušíte správně, není to americký Apple.


Nepřehlédněte: Webbův teleskop našel vzácnou molekulu, která umožnila vznik života. Vědci ji ve vesmíru hledali 50 let


Korejci mohou jásat

Podle údajů analytiků společnosti TrendForce je jihokorejský Samsung jediným výrobcem, kterému se daří. Data hovoří jasně: Samsung zvýšil mezičtvrtletně svůj podíl o velmi pěkných 5,5 procenta. Celkově tak firma ovládá 24,6 procenta trhu s chytrými telefony.

Korejci za svůj úspěch vděčí především prémiové řadě chytrých telefonů Galaxy S23, která nabízí nadprůměrný fotoaparát, dlouhou výdrž na baterii, plynulé prostředí One UI nebo nadstandardní softwarovou podporu, kterou Samsungu mohou jiné značky jen závidět.

Americkému Applu patří druhá příčka s podílem 21,3 procenta. Světovou trojkou je Xiaomi, ale firma zažívá těžké časy. Dle expertů z TrendForce si meziročně značně pohoršila – do globálních obchodů dodala o 27,4 procenta méně chytrých telefonů (jen 26,5 milionu jednotek) než v uplynulém čtvrtletí, což představuje meziroční pokles o 40,4 procenta.

Samsung Galaxy S23
Zdroj: Samsung

Čínské značky ztrácí

Podíl dalších čínských výrobců, jako je Oppo či Vivo, se také citelně snížil. Mobilní trh tak má za sebou další slabé čtvrtletí. Analytici navíc předpovídají, že se situace nijak dramaticky nezlepší ani v následujících měsících.

Predikuje to výzkumná společnost International Data Corporation (IDC), ale stejného názoru jsou i další analytické firmy, jako například Trendforce nebo JPMorgan Securities.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: Trendforce

Total
0
Shares