Netflix

Tohle bude lidi bolet. Netflix v Česku zavedl poplatek za sdílení účtu

  • Konec podvádění, řekl si Netflix
  • I u nás už nemilosrdně zakročil proti sdílení hesel

Netflix už několik měsíců zavádí nová omezení, která mají zabránit lidem, aby s ostatními sdíleli své přístupové údaje. Dlouho avizovaná změna v uplynulých hodinách dorazila i do České republiky. Za sdílení hesla nyní musí zákazníci platit. A jakou částku jde?


Nepřehlédněte: Takhle Titanic ještě nikdo nikdy neviděl. Unikátní 3D model vraku odhalil lidstvu nejmenší detaily


Proč Netflix se sdílením končí?

Podle statistik sdílí účet na Netflixu asi 100 milionů lidí. Jde tedy o poměrně rozšířenou praxi a internetové televizi se to vůbec nelíbí. Celosvětově má služba 223 milionů předplatitelů, přesto její finanční situace není příliš dobrá a toto je údajně jeden ze způsobů, jak neradostnou situaci změnit.

Mimochodem, jen v samotném Česku sdílí svůj účet k Netflixu více než třetina uživatelů, vyplývá to ze studie společnosti ESET, o které jsme informovali zde.

Netflix od února začal potlačovat sdílení hesel hned v několika evropských státech. A po několika měsících jsme se změny dočkali i v Česku.

V sekci nápověda streamovací gigant píše: „Účet Netflix mají sdílet lidé, kteří spolu bydlí v jedné domácnosti. Lidé z jiných domácností potřebují ke sledování Netflixu vlastní účet. Vlastníci účtů si můžou koupit místo pro člena navíc a pozvat do Netflixu lidi, kteří s nimi nebydlí. Člen navíc bude mít vlastní profil, účet a heslo, ale jeho předplatné bude platit osoba, která ho pozvala.“ 

Netflix, sdílení
Zdroj: FONETECH.CZ

Cena za extra účet?

Každý takový extra přístup vyjde na 79 Kč měsíčně. Omezení? Nějaká se najdou. Dodatečnému členovi musí být více než 18 let, k přístupu na Netflix musí používat jen jedno zařízení a musí žít ve stejné zemi, jako majitel hlavního účtu, který za extra účet zaplatí.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: vlastní, Netflix

Total
0
Shares