Huawei Nova 9

To vás ohromí! Tyto aplikace jsou skutečně dostupné na smartphonu Huawei

  • Jak získat aplikace do telefonu Huawei? Snadněji než si myslíte
  • Spoustu jich najdete v AppGallery a když je nejhůř, je tu Gspace

Koupili jste si nový telefon Huawei a přemýšlíte, jak nejrychleji mít stejné aplikace a hry, jako na tom starém? Přinášíme vám ucelený návod, jak se ke všemu snadno dostat. Využít můžete třeba oficiální obchod AppGallery, nebo aplikaci Gspace, která umožňuje snadné naklonování Google služeb.


Nepřehlédněte: Huawei obejde sankce USA. Speciální pouzdro přemění „hloupý“ telefon na 5G smartphone


Bankovní aplikace a sociální sítě? Žádný problém

Instalace aplikací z AppGallery, který najdete v každém telefonu a tabletu Huawei, je stejně snadná a bezpečná jako z Google Play. Stačí vyhledat oblíbenou aplikaci/hru, stáhnout ji a nainstalovat. Aplikace se automaticky umístí na vaši domovskou obrazovku.

V katalogu obchodu Huawei najdete třeba populární Viber, Telegram, WhatsApp, ale také Facebook a Facebook Messenger. Kdo tedy sdílí obavy, že na novém Huawei nebude v kontaktu s přáteli, plete se. Teď už se stačí jen přihlásit do oblíbené appky a nerušeně chatovat. Nějaké nejasnosti?

Tyto aplikace jsou skutečně dostupné na smartphonu Huawei
Zdroj: FONETECH.CZ

Žádná důležitá nechybí

V AppGallery najdete i ucelenou nabídka aplikací české internetové jedničky Seznam.cz, jejíž Mapy.cz a e-mailový klient poskytují v českém prostředí vynikající alternativy k aplikacím od Googlu. Stáhnout zde můžete i aplikaci Můj vlak od Českých drah, TikTok, nebo kancelářské aplikace Microsoft Office.

K dispozici je také oblíbená finanční aplikace Curve Pay, díky které lze pomocí NFC bezkontaktně platit u obchodníka. Vše funguje stejně, jako kdyby v telefonech byl Google Pay (článek, jak Curve Pay nakonfigurovat, najdete zde). V AppGallery najdete také všechny bankovní aplikace: namátkou třeba RaiPay od Raiffeisenbank, Mbank CZ, Mobilní banku nebo ČSOB Smartbanking.

Tyto aplikace jsou skutečně dostupné na smartphonu Huawei
Zdroj: FONETECH.CZ

Gspace? Pro majitele Huawei volba číslo jedna!

Skvělou volbu pro majitelé zařízení Huawei pak představuje aplikace Gspace. Tu, jak jinak, najdete v oficiálním katalogu AppGallery. Stačí ji stáhnout a můžete všechny aplikace od Googlu i místní aplikace založené na jeho službách používat bez omezení, čili jak jste zvyklí. Hovoříme tu o aplikacích jako jsou Mapy Google, Uber, Wolt, Dáme Jidlo, PID Litacka a dalších.

Jak se do Gspace dostat? Navštivte obchod AppGallery, napište do vyhledávácího pole Gspace a aplikaci stáhněte. Poté zvolte otevřít, zelené tlačítko Start a aplikace se začne pomalu poprvé instalovat. Až budete mít hotovo, uvidíte před sebou matici se zkratkami k aplikacím, jako jsou třeba Fotky Google, Youtube, Messenger a další. Nějakou zvolte a nainstalujte. Teď jste ve fázi, kdy jste si nejspíš všimli, že po instalaci aplikace vždy musíte spustit celý Gspace, abyste se k ní znovu dostali a otevřeli ji. Stačí však malý trik.

Tyto aplikace jsou skutečně dostupné na smartphonu Huawei
Zdroj: FONETECH.CZ

V matici nainstalovaných appek zvolte vaši oblíbenou, podržte na ní prst a zvolte „Create shortcut“ (Vytvořit zkratku). Ikona se přidá na domovskou obrazovku vašeho mobilu. Hotovo. Podobným způsobem lze jednotlivé aplikace a hry aktualizovat (opět přidržením prstu a zvolením Upgrade), anebo kompletně smazat. Video pod článkem napoví, jak na to, navíc vám ukáže, jak si přidáte šikovnou zkratku přímo na Obchod Play.

Přes Gspace často a rád využívám několik aplikací, zejména pak YouTube, Uber a Mapy Google. Všechno funguje stejně jako na mobilech s Google službami. Není v tom žádný rozdíl. Youtube vás upozorní na nové video, Google Mapy vás spolehlivě dopraví z bodu A do bodu B včetně hlasové navigace a přes Uber si můžete zavolat odvoz, když si někde v hospodě dáte nějaké to pivo navíc.

Tyto aplikace jsou skutečně dostupné na smartphonu Huawei
Zdroj: FONETECH

Jak nainstalovat a používat aplikaci GSpace

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Coto tady melete za nesmysly. ČSOB Smart banking ano ale jen pro Slovensko a podobně furt je to nezajímavé pro Čechy.

Comments are closed.