Telefony Huawei bez Googlu mohou konečně využít NFC platby

Curve Pay na mobily Huawei bez Google přináší bezkontaktní NFC platby

  • Telefony Huawei bez Google mohou konečně využít NFC platby
  • Stačí z AppGallery stáhnout aplikaci Curve Pay a přidat platební kartu

Majitelé chytrých telefonů Huawei bez podpory Google služeb se nakonec dočkali. Díky oblíbené finanční aplikaci Curve Pay mohou nyní konečně pomocí NFC bezkontaktně platit u obchodníka. Vše funguje stejně, jako kdyby v telefonech byl Google Pay.


Nepřehlédněte: Google Pay není potřeba, Raiffeisenbank RaiPay umožňuje bezkontaktní platby mobilem Huawei


Kromě absence obchodu Google Play, a tedy na něj navázaných aplikací, je jednou z hlavních výtek směřovaných k mobilům Huawei bez podpory GMS chybějící funkce bezkontaktních plateb. Služba Huawei Pay, na kterou čekají miliony uživatelů, je stále v nedohlednu. A asi jen bůh ví proč.

Naštěstí se do celé věci nyní vložila známá britská finanční společnost Curve, která přinesla svou mobilní aplikaci Curve Pay do obchodu AppGallery. Stačí ji stáhnout, chvíli se věnovat nastavení a poté už s Huawei můžete platit s téměř jakoukoliv kartou a obejít tak nepodporu Google Pay ze strany vašeho telefonu.

Jak se v Curve Pay zaregistrovat?

Po stažení aplikace z Huawei AppGallery do vašeho telefonu a zaregistrování se (v SMS vám přijde pětimístný registrační kód a poté vyplníte všechny nezbytnosti jako jméno, věk či adresu), budete vyzváni k přidání jednotlivých karet (zadáte číslo karty a další údaje, však to znáte). A to je vše. Peněženku můžete nechat doma.

Při platbě u obchodníka pak už jen vyberete, kterou kartou chcete platit. V aplikaci samozřejmě přehledně uvidíte, kdy jste jakou kartou platili a aby toho nebylo málo, tak při platbě navíc získáte cashback kolem 1 % z výše transakce, takže používáním Curve Pay můžete i něco málo uspořit.

Jak placení mobilem Huawei s Curve Pay funguje?

Celý postup během placení pak probíhá stejně jako s Google Pay (Apple Pay). Stačí mobil s aktivním NFC odemknout a přiložit k platebnímu terminálu. Nic dalšího není potřeba nastavovat. Jedinou nevýhodou Curve Pay je, že aplikace je kompletně v angličtině. Kdo tedy v tomto jazyce není úplně zběhlý, možná pro něj uživatelské prostřední nebude úplně komfortní.

Stahujte aplikaci Curve Pay

NFC platby už umí i Huawei bez Google služeb

Díky příchodu Curve Pay do AppGallery byl odstraněn jeden z velkých nedostatků chytrých telefonů Huawei bez Google služeb. Teď vám stačí si stáhnout aplikaci a můžete vyrazit do obchodů jen s telefonem, kde pomocí něj zaplatíte. Curve Pay funguje na všech mobilech značek Huawei a Honor s podporou NFC. Takže pokud nějaký takový telefon vlastníte a přejete si bezkontaktně platit, nic vám v tom nebrání.

NFC placení na telefonech Huawei spustila v posledních dnech také Raiffeisenbank, když vydala aplikaci RaiPay (psali jsme o tom zde). Ta na telefonech s Huawei Mobile Services (HMS) funguje také úplně stejně jako její alternativa Google Pay na mobilech s Androidem a Google službami.

Total
2
Shares