rozbitý iPhone

Stáli při něm všichni svatí: iPhone 11 Pro zastavil kulku a zachránil život ukrajinského vojáka

  • Ukázalo se, že iPhone 11 Pro je mnohem odolnější, než jsme si mysleli
  • Během přestřelky na frontě zachránil vojákovi z Ukrajiny život

Mobilní telefon v náprsní kapse zachránil život jednomu ukrajinskému vojákovi. Zastavil totiž kulku, kterou po něm vystřelil nepřítel. Informoval o tom server 91Mobiles.


Nepřehlédněte: Pravda o výrobě iPhonů: Dělníci pracují v podmínkách, které připomínají peklo na zemi


iPhone zastavil kulku

Válka na Ukrajině je bohužel stále v plném proudu a mnoho vojáků má mobilní telefon stále při sobě, aby mohli být v kontaktu se svými blízkými. O obrovském štěstí teď může hovořit jeden z obránců, který se nachází na východní frontě. Život mu zachránil dva roky starý iPhone 11 Pro. Kdyby ho neměl v náprsní kapse, patrně by už teď byl po smrti.

iPhone saved the life of a Ukrainian soldier. Maybe it’s after such videos that Russians, instead of plate carriers, put Macbooks in their bulletproof vests? from ukraine


Nepřehlédněte: Ruský voják na Ukrajině používal místo neprůstřelné vesty notebook od Applu


Video, které se virálně šíří po sociálních sítích a sbírá tisíce lajků a nadšených komentářů, ukazuje, jak ukrajinský voják ze své náprsní kapsy vytáhl iPhone, který zastavil projektil. Za normálních okolností by mu jistě způsobil vážná zranění a zřejmě dokonce i smrt.

Pošle Apple nový telefon?

Díky jablečnému smartphonu z přestřelky ale vyvázl bez jediného škrábnutí. Ukrajinec sice přišel o telefon, ale zůstalo mu to nejcennější – život, a tak může nadále bránit vlast. A kdo ví, třeba se Apple o jeho příběhu dozví a pošle mu nový mobil; bylo by to krásné gesto.

Nejedná se o první případ, kdy telefon figuruje v roli zachránce. Před několika lety zachránil jednomu mladíkovi z Kalifornie život iPhone, když po něm vystřelili utíkající zloději. Známý je i příběh filipínského policisty, kterého v přestřelce „podržel“ tlačítkový Samsung E1200, který měl naštěstí v náprsní kapse u košile.

Zdroj náhledové fotografie: Shubham Bombarde / Unsplash, zdroj: 91Mobiles

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Jděte už k šípku (víc asi cenzura nesnese) se všemi ukrajinskými ,,hrdiny”. Už máme těch úkáček plné zuby !

Comments are closed.