Ruský voják na Ukrajině používal místo neprůstřelné vesty notebook od Applu

Ruský voják na Ukrajině používal místo neprůstřelné vesty notebook od Applu

  • Macbook od Applu v netradičním testu odolnosti
  • Místo ocelového plátu sloužil pro zastavení kulky

Obvykle platí, že když jste voják a jdete do války, nosíte neprůstřelnou vestu, která vás chrání před střelami. Ne však v ruské armádě. Zahraniční média hlásí kuriózní případ, kdy jeden z ruských vojáků místo plátu do neprůstřelné vesty používal notebook Apple.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 Ultra dorazí už příští měsíc. Z ceny si sednete na zadek


Notebook měl zastavit kulku

Možná si pamatuje na zprávu, která popisovala, jak chytrý telefon převezl smrtku a svému majiteli, po kterém vystřelil zloděj, zachránil život. Senzace byla na světě, ale nezůstalo jen u ní. Podobných případů se v uplynulých letech stala celá řada.

Byly to možná nečekané schopnosti chytrých gadgetů, které inspirovaly jednoho z ruských vojáků, který byl součástí invazních jednotek na Ukrajině. Jak uvádí nezávislý běloruský server NEXTA, místo plátu z balistické oceli do neprůstřelné vesty nosil na hrudi přenosný počítač MacBook od Applu. Kde k němu přišel, už nikdy nezjistíme. V obchodě ho ale určitě nekoupil.

Farmáři Rusům ukradli tanky pomocí traktorů

To, že Rusové na Ukrajině používají zastaralé vybavení nebo základní prvky výbavy zcela postrádají, není nic nového. Výbava sestřeleného ruského pilota, kterého Putin poslal do boje s buzolou, pastelkami a solární kalkulačkou, překvapila snad úplně každého.

Některé ruské jednotky nasazené při invazi na Ukrajině také využívají obyčejné analogové vysílačky, jejichž komunikaci lze bez problémů zachytit, což pak vede k přesným ukrajinským úderům na jejich pozice.

A vzpomeňme i na nechtěné hrdiny války, jimiž se stali ukrajinští zemědělci. Lovení ruské vojenské techniky, které došly pohonné hmoty, se stalo poměrně populárním „sportem“. Nasvědčují tomu videa z úspěšných „traktorových přepadovek“, které na sociálních sítích baví miliony lidí.

Zdroj náhledové fotografie: Maxim Hopman / Unsplash

Total
1
Shares
5 komentářů
  1. Se mi libi jak jste prekroutili puvodni tweet i s videem. Ten vojak bych prachsprosty zlodej, ktery si vymenil balisticky plat za maca, ktereho chtel dostat domu. Zaplatil za to zivotem.

    1. Vždyť píšeme, že si ho v obchodě určitě nekoupil… Chce to číst mezi řádky…

      1. ..a ta představa, že měl na srdci nacistický notebook….

  2. Chybný nadpis – správně mělo být “Ruský voják na Ukrajině používal místo neprůstřelné vesty ukradený notebook”.

  3. Vzhledem k tomu, že “cena” mladého ruského vojáka vyčíslená jeho platem je cca 13 000,-Kč, vzroste s Mac Bookem pod košilí na trojnásobek.

Comments are closed.