Apple Watch

Stáli při něm všichni svatí! Apple Watch zachránily život mladíkovi, který se zřítil z 50 metrů

  • Hodinky Apple Watch mají na kontě další záchranu
  • Zavolaly pomoc klukovi, který si zlomil oba kotníky

O obrovském štěstí může hovořit mladík, který se zřítil z padesátimetrového srázu a ošklivě se poranil. Naštěstí měl ten den na zápěstí chytré hodinky Apple Watch, pomocí kterých kontaktoval záchranáře.


Nepřehlédněte: Nový iPhone 14 letošní Vánoce nestihne, je beznadějně vyprodaný. Vytáhněte kapesníky


Apple Watch jako anděl strážný

Příběhů, jak chytré hodinky Apple Watch zachránily lidi v nouzových situacích, je na internetu mnoho. Ne vždy jde přitom o život. Někdy se prostě jen ocitnete v nesprávný čas na nesprávném místě. Přesně to se nedávno stalo nešikovi, který upadl na sněžnou frézu a nebyl schopný se zvednout. Zatímco jeho příběh je k pousmání, jindy šlo skutečně o život.

Apple Watch zachránily například člověka, kterého doma přepadl lupič nebo pomohly muži, který si šel zabruslit a propadl se pod ním led. V dobrém na hodinky určitě vzpomíná i indický chlapec Smit Metha, který se za deštivého počasí vydal na túru se dvěma kamarády.

Po nějaké době zjistil, že jde až moc napřed. Ale to nebyl jeho největší problém. Kvůli silnému dešti, kdy nebylo vidět na krok, uklouzl a spadl do padesátimetrové strže. Protože venku zuřila bouřka, nebylo slyšet, jak zraněný volá o pomoc.

Apple Watch
Zdroj: Apple

Po pádu si uvědomil, že u sebe nemá svůj iPhone 13, protože si ho nechal v batohu kamaráda. Naštěstí se rychle zorientoval a všiml si, že Apple Watch Series 7 pád přežily a zůstaly připojeny k mobilní síti. Na místo neštěstí se ihned vydala záchranná služba, která zjistila, že si zlomil oba kotníky. „V době pádu jsem vážil 99 kg a měřím přes metr osmdesát, takže to nebylo vůbec jednoduché,“ řekl mladík v rozhovoru pro Times of India s tím, že byl po nějakou dobu upoután na invalidní vozík.

Hodinky pomohly odhalit rakovinu

O velkém štěstí může hovořit i mladá dívka Imani Miles ze Spojených států. Když ji několik dní po sobě chytré hodinky Apple Watch upozorňovaly na abnormálně zvýšenou srdeční frekvenci, rodiče si mysleli, že nefungují správně. Nakonec dceru ale přece jenom vzali do nemocnice, kde ji lékaři prohlédli a zjistili, že trpí rakovinou a má ve slepém střevě neuroendokrinní nádor.

Zdroj náhledové fotografie: Blocks Fletcher / Pixabay, zdroj: 9to5mac

Total
0
Shares