Apple Watch

Hodinky Apple Watch pomohly odhalit rakovinu 12leté dívce. Matka si nejdříve myslela, že nefungují správně

  • Hodinky Apple Watch mají na kontě další záchranu života
  • Dvanáctileté dívence pomohly odhalit rakovinu

Apple Watch dlouhodobě (prakticky od první generace) prokazují, že nejsou jen ideálním zařízením, které ohlídá zdravý životní styl a změří různé fitness aktivity, ale mají také potenciál zachraňovat lidské životy, což se ostatně v minulosti již mnohokrát potvrdilo. Jedna taková záchrana se hodinkám podařila i nedávno ve Spojených státech, když pomohly odhalit vzácnou formu rakoviny teprve dvanáctileté dívce.


Nepřehlédněte: Hloupého zloděje z Prahy zradila technika. Usvědčily ho chytré hodinky


Apple Watch jako anděl strážný

O velkém štěstí může mluvit mladá dívka Imani Miles ze Spojených států. Když ji několik dní po sobě chytré hodinky Apple Watch upozorňovaly na abnormálně zvýšenou srdeční frekvenci, rodiče si mysleli, že nefungují správně. Nakonec dceru ale přece jenom vzali do nemocnice, kde ji lékaři prohlédli a zjistili, že trpí rakovinou a má ve slepém střevě neuroendokrinní nádor, což je u dětí neobvyklé.

Po operaci se dívka cítí dobře

Lékařům bylo jasné, že Imani potřebuje okamžitě operaci. Zákrok naštěstí proběhl úspěšně a dívka se v současné době už zotavuje doma. „Kdyby hodinky neměla, mohlo to být mnohem horší,“ řekla pro detroitská média šťastná maminka Jessica Kitchen.

Zpráva nezmiňuje, jaký model Apple Watch dívce nádor pomohl odhalit, ale zcela určitě se jednalo o Apple Watch Series 7 a 8, Apple Watch Ultra nebo Apple Watch SE. Imani to ovšem může být jedno, díky svým hodinkám získala šanci na plnohodnotný život.

Zdroj náhledové fotografie: Anna Plotnikova / Unsplash, zdroj: 9to5mac

Total
0
Shares