Apple Watch Series 6

Hloupého zloděje z Prahy zradila technika. Usvědčily ho chytré hodinky

  • Muži v Praze někdo vykradl dům
  • Zloděj si odnesl i chytré hodinky
  • Okradený je však dokázal vystopovat

Policisté dopadli zloděje, který v polovině října vykradl rodinný dům v pražské čtvrti Zličín. Dopomohly jim k tomu chytré hodinky, díky kterým strážci zákona zjistili, kde se podezřelý nachází.


Nepřehlédněte: Mladík utratil majlant a cestoval přes půl světa, aby vystopoval zloděje, který mu ukradl sluchátka AirPods


Zloděje odhalily chytré hodinky

Asi karma, ale spíš obyčejná hloupost. Zloděj před několika týdny vykradl rodinný dům, ze kterého si odnesl osobní věci a elektroniku za desítky tisíc korun. Spolu s lupem zmizely i chytré hodinky, které zapomněl vymazat.

Vykradený navštívil policii, které sdělil, co se stalo a zároveň uvedl, že ukradené hodinky lokalizoval. Aplikace ukazovala, že jsou v Nádražní ulici na Smíchově, kde se nachází známá zastavárna.

Policisté na nic nečekali a okamžitě vyrazili na místo. Před obchodem už ale nikdo nebyl a signál z hodinek se mezitím posunul jinam, do blízkosti budov v Radlické ulici.

Apple Watch
Zdroj: Apple

Až dva roky za mřížemi

Po pár minutách, kdy policisté prováděli kontrolu blízkých prostor, narazili na dva podezřelé muže. „Oba svorně tvrdili, že s vloupáním do rodinného domku nemají nic společného a žádné kradené věci u sebe nemají. Nebyla to však pravda,“ uvedl zástupce PČR.

Spolu s policisty zloděje stopoval i podkozeny, který hodinky prozvonil a ty se „nečekaně“ rozezněly na ruce jednoho z kontrolovaných.

Zloděj okamžitě putoval do chládku a podle všeho mu hrozí až dvouletý trest odnětí svobody.

Zdroj náhledové fotografie:se souhlasem Apple, zdroj: PČR

Total
0
Shares