Apple Watch

Apple Watch zavolaly pomoc nešikovi, který zakopl a nešťastně upadl na sněžnou frézu

  • Hodinky Apple Watch mají na kontě další záchranu
  • Zavolaly pomoc seniorovi, který upadl a nemohl vstát

Příběhů, jak chytré hodinky Apple Watch zachránily lidi v nouzových situacích, je na internetu mnoho. Ne vždy jde přitom o život. Někdy se prostě jen ocitnete v nesprávný čas na nesprávném místě a potřebujete pouze trochu pomoci, což se přesně stalo 81letému muži z Minnesoty. Kuriózní příhoda, která se dostala do amerických médií, se mu přihodila paradoxně pouhé tři týdny od nákupu hodinek.


Nepřehlédněte: Poznáte deepfake video? Díky umělé inteligenci jsou od sebe slavné herečky k nerozeznání


Apple Watch jako anděl strážný

Dennis Nikolai je velkým příznivcem moderních technologií, což potvrdil tím, že si před nedávnem koupil své první Apple Watch. Sám v té době netušil, že jen o několik týdnů později mu hodinky zachrání kůži. V sobotu 22. října se důchodce rozhodl, že využije pěkného počasí a vymění olej ve sněhové fréze, což za něj obvykle dělá někdo z rodiny.

Protože chodí o holi, vzal si na pomoc židli, jenže právě ta situaci vůbec nepomohla. Muž se ji snažil posunout a upadl. Ironií osudu se hlavou uhodil do nárazníku frézy, na které pracoval, a během pádu si zároveň poranil i rameno.

Nečekaně se ocitl na zemi, bezbranný a mimo dosah svého telefonu. Nemohl vstát, i když se snažil sebevíc. Naštěstí měl ten den na zápěstí hodinky Apple Watch, které pád detekovaly a muže spojily s dispečerem tísňové linky. Ten okamžitě kontaktoval policistu, který se náhodou nacházel poblíž domu, kde senior bydlí.

„Nechci sanitku. Pošlete sem policajta, aby zvedl můj velký zadek z příjezdové cesty,“ řekl se smíchem šťastný důchodce. Policista z města Chaska byl shodou okolností nedaleko a muži pomohl znovu na nohy. Ten později řekl, že si váží jak strážce zákona, tak pokročilé techniky na zápěstí. Nikolai si původně hodinky koupil, aby mohl monitorovat svůj srdeční tep. Že mu tak brzy po nákupu pomohou od průšvihu ho ani ve snu nenapadlo.

Funkci si musíte zapnout

Připomeňme, že vestavěnou funkcí detekce pádu disponují Apple Watch Series 4 a novější, Apple Watch SE, SE 2 a Apple Watch Ultra. Pokud je vám méně než 65 let, je ve výchozím nastavení vypnutá, ale každý si ji může aktivovat v aplikaci Watch na iPhonu.

Vše funguje tak, že hodinky inteligentně rozpoznají, když k pádu dojde a automaticky zavolají na tísňovou linku, pokud zraněná osoba do jedné minuty upozornění neodvolá. Pakliže má majitel Apple Watch navíc vyplněné kontaktní údaje pro případ nouze, jsou vybraní lidé na nehodu upozorněni textovou zprávou se všemi potřebnými informacemi.

Zdroj náhledové fotografie: fancycrave1 / Pixabay, zdroj: 9to5mac

Total
0
Shares